, sobota 21 maja 2022
Spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki „Mocniejsza niż śmierć”Dodaj do Facebook

Spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki „Mocniejsza niż śmierć”

Spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki „Mocniejsza niż śmierć”


Spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki „Mocniejsza niż śmierć”


Spotkanie z Lidią Czyż – autorką książki „Mocniejsza niż śmierć”

08 marca 2016 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle grupa młodzieży uczestniczyła w spotkaniu z Lidią Czyż – nauczycielką nauczania zintegrowanego w SP w Wiśle Malince, współorganizatorką spotkań dla kobiet, m. in. corocznych Śniadań dla 08 marca 2016 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle grupa młodzieży uczestniczyła w spotkaniu z Lidią Czyż – nauczycielką nauczania zintegrowanego w SP w Wiśle Malince, współorganizatorką spotkań dla kobiet, m. in. corocznych Śniadań dla Kobiet w Wiśle oraz Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie, a także autorką wielu artykułów i opowiadań. Kobiet w Wiśle oraz Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie, a także autorką wielu artykułów i opowiadań.

Spotkanie było niezwykle ciekawe. Od początku pani Lidia Czyż zainteresowała młodzież, opowiadając o tym, jak to się stało, że została pisarką i w sposób fascynujący mówiła o swojej twórczości oraz bohaterach ostatnio wydanych książek. Zarówno „Mocniejsza niż śmierć”, jak i „Narodziny perły” to pozycje, które poruszają wiele problemów bliskich współczesnym czytelnikom: alkoholizm, używki, przemoc w rodzinie, cierpienie, miłość i śmierć bliskiej osoby. Z pewnością, oprócz innych walorów, są to książki, które mogą pomóc także i młodym ludziom ze zmierzeniem się z życiowymi trudnościami, czasami wręcz ich przerastającymi. „Mocniejsza niż śmierć” ma bardzo pozytywne przesłanie - aby, tak jak główny bohater, czytelnicy, zmagając się ze swoimi problemami, uwierzyli w swoją siłę, otworzyli swoje serca i otwarli na pomoc, która może przyjść w każdej chwili.
W trakcie spotkania ogłoszono również wyniki konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Bibliotekę ZSGH pod tytułem: „Moje spotkanie z książką Lidii Czyż „Mocniejsza niż śmierć” – recenzja”. Celem konkursu było m. in.: zachęcanie do korzystania z księgozbioru biblioteki, popularyzację wartościowej literatury, kształtowanie wrażliwości oraz pobudzanie wyobraźni. Autorki trzech najlepszych prac otrzymały nie tylko dyplomy oraz za I miejsce - nagrodę książkową, ale także miały okazję przeczytać fragmenty swoich recenzji. W ten sposób autorka książki mogła dowiedzieć się od czytelniczek, jaką wartość ma dla nich przeczytana powieść oraz jaką rolę odegrała w ich życiu:
Czujesz się samotny? Ta książka jest dla Ciebie. Spotkał Cię zawód miłosny?
Ta książka to rozumie. Masz problemy w domu, o których wolałbyś nie mówić? Ta książka właśnie o tym mówi! Jeden wieczór, który może przemienić Twoje życie – napisała Dominika Cieślar, uczennica kl. 4THa, która zajęła I miejsce.
W powieści Lidii Czyż jest ukazany również wpływ Boga na życie człowieka, który kieruje jego losem, by pozwolić uwierzyć, ze niemożliwe może stać się możliwym.
Moją szczególną uwagę zwróciły fragmenty ukazujące osobisty stosunek głównego bohatera do Boga, który skłania do refleksji. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad prawdziwym sensem ludzkiego cierpienia? „Mocniejsza niż śmierć" odpowiada na to pytanie.- to słowa Klaudii Golik, uczennicy 3THB (II miejsce).
Natomiast Klaudia Kaleta, uczennica 4THA (III miejsce) wyznała: Muszę przyznać, że książka została mi polecona już dwa lata temu, jednak dopiero teraz po nią rzeczywiście sięgnęłam. Bardzo tego żałuję. Żałuję, że dopiero teraz. Wiem, że mogłam przeczytać ją już w 2013 roku. Może wtedy inaczej postrzegałabym pewne sprawy.
Dlatego gorąco zachęcam tych, którzy „Mocniejszej...” jeszcze nie przeczytali – nie zwlekajcie z tym. Jest to najbardziej wartościowa książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Jeśli miałabym ją ocenić w skali od 1 do 10, to dałabym 11. Wywarła na mnie ogromne wrażenie i długo nie mogłam ochłonąć.
Naprawdę gorąco z całego serca polecam.
Na zakończenie pisarka odpowiadała na zadawane przez młodzież pytania, podpisywała swoje powieści, a od uczniów otrzymała bukiet kwiatów. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia.
Mam nadzieję, że uczestnicy spotkania z panią Lidią Czyż doszli do przekonania, iż prawdziwa historia życia młodego człowieka przedstawiona w powieści „Mocniejsza niż śmierć” może stanowić inspirację do zmiany w swoim życiu. I jeżeli to będzie miało miejsce, to książka ta osiągnęła swój cel.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama