, czwartek 6 października 2022
Spotkanie z grafikiem - freelancere'mDodaj do Facebook

Spotkanie z grafikiem - freelancere'm

Bajerki News
9 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Martą Tobojką - grafikiem, pracującym w charakterze freelancer'a. Z jej praktycznej wiedzy i doświadczenia mogli skorzystać uczniowie klas II, III i IV uczący się w zawodzie Technik Organizacji Reklamy i klas I i II w zawodzie fototechnik.

Pani Marta Tobojka podczas spotkania podzieliła się swoim doświadczeniem, zdobytym podczas nauki w szkole plastycznej, graficznych studiach wyższych, praktyk zawodowych i pracy w agencjach reklamowych.

Opowiedziała na czym polega praca freelancer’a, w jaki sposób pozyskuje się zlecenia od zagranicznych klientów, jak istotna jest znajomość zawodowego języka angielskiego, bez którego wykonanie i korekta projektów nie byłyby możliwe. Zwróciła też uwagę na to, w jaki sposób rozlicza się finansowo za wykonane prace.

Przedstawiła jakie oczekiwania zgłaszają osoby, które zamawiają wykonanie ulotek, wizytówek, logo i przeróżnych elementów identyfikacji wizualnej ich firm.

Podała przykłady, skąd pozyskuje się materiały do wykonania projektów i jaką licencję na użytkowanie otrzymuje grafik, po zakupie, np. zdjęć stockowych. Zwróciła uwagę, na ryzyko popełnienia plagiatu i trudnych pod tym względem rozmów z klientami.

Pani Marta podzieliła się praktycznymi wskazówkami technicznymi, którymi należy się kierować rozpoczynając projekt oraz na różnych jego etapach realizacji.

Na zakończenie spotkania pani Tobojka pokazała i omówiła przykładowy projekt wykonany w programie Adobe Photoshop oraz Adobe Ilustrator i zaprezentowała swoje portfolio.

Spotkanie zorganizowała pani Karina Hyrnik.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama