, czwartek 6 października 2022
Skoczów: pokonać ból bez tabletekDodaj do Facebook

Skoczów: pokonać ból bez tabletek

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Wolontariusze skoczowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia. Kwietniowe zajęcia będą poświęcone leczeniu bólu.

W aptekach mamy do wyboru mnóstwo tabletek przeciwbólowych. Teoretycznie zatem dolegliwości związane z bólem powinny być dla nas tylko niemiłym wspomnieniem. Niestety rzeczywistość jest inna. Okazuje się, że działanie leków jest krótkotrwałe i doraźne. Usuwają one objawy, nie przyczyny bólu. Ponadto ich długotrwałe zażywanie niesie z sobą liczne skutki uboczne, np. wrzody żołądka, choroby wątroby. Poza tym leki przeciwbólowe uzależniają.

Czy jesteśmy skazami na tabletki? Czy można leczyć ból inaczej? Na te i inne pytania odpowie dr n. med. Jacek Matter – prelegent na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Skoczowie. W programie spotkania oprócz wykładu także porady żywieniowe, degustacja smacznych, zdrowych potraw oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 20 kwietnia, o godzinie 18 do Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie, przy ul. G. Morcinka 20.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia: www.kluby-zdrowia.chsch.pl

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej: www.zdrowie.chsch.pl

(jl)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama