, czwartek 6 października 2022
Uczennica ZSGH w Wiśle finalistką Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu RachunkowościDodaj do Facebook

Uczennica ZSGH w Wiśle finalistką Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

ZSGH Wisła
Adrianna Kukla z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle została finalistką XIII edycji Konkursu z Zakresu Rachunkowości, który odbył się w dniach 5-6 marca 2015 roku. Konkurs organizowany jest przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie.

Konkurs, podobnie jak olimpiady przedmiotowe jest trzystopniowy: dwa pierwsze etapy (edukacyjny i kwalifikacyjny) organizowane są przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, a III etap finałowy składający się z testu oraz projektu, wykonywanego przy wykorzystaniu oprogramowania finansowo-księgowego organizuje Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

W I etapie konkursu wzięło udział prawie 10 000 uczniów z 300 szkół ekonomicznych z terenu całej Polski. Do finału zakwalifikowało się tylko 34 uczestników, w tym uczennica naszej szkoły – Adrianna Kukla z klasy IV THb.

Formuła XIII edycji konkursu przewidywała 2-częściowy finał:
- I część - 45-minutowy test z zakresu treści programowych konkursu (test wyboru z ujemnymi punktami)
- II część - projekt i jego realizacja na programach finansowo-księgowych - 180 minut, przewidziana dla najlepszych uczestników I części finału.

Zadaniem uczestników II etapu finału było opracowanie projektu realizacji prac obejmujących sporządzenie dokumentów dotyczących funkcjonowania Hurtowni ARTECH sp. z o.o., ewidencję operacji gospodarczych z grudnia 2014 roku oraz analizę i ocenę bieżącej płynności w Hurtowni w latach 2013 – 2014.

Uczennica z ZSGH w Wiśle zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym godnie reprezentowała szkołę rywalizując z uczniami szkół o profilu ekonomicznym i otrzymała tytuł finalisty XIII Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama