, sobota 21 maja 2022
Punkt Konsultacyjny ds. narkomaniiDodaj do Facebook

Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii

cpeitkontakt
Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii

Od lipca do grudnia 2014 roku w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” działał Punkt Konsultacyjny ds. narkomanii oferujący pomoc dla mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego.

W roku 2014 z pomocy Punktu ds. narkomanii skorzystało 115 osób, którym zostały udzielone 344 porady. Oferta Punktu skierowana była w szczególności do osób używających środków psychoaktywnych, ich bliskich jak również osób, które chciały zasięgnąć specjalistycznych informacji na temat narkomanii.

Obecnie do grudnia 2015 r. Punkt ds. narkomanii obejmuje wsparciem mieszkańców Gminy Cieszyn, gdzie osoby potrzebujące mogą zgłaszać się po pomoc dzwoniąc pod nr tel. 33 479 54 55. Dyżur terapeuty uzależnień Joanny Posiak środy 16.00-20.00 i piątki 12.00-17.00.

W Punkcie Konsultacyjnym dyżuruje terapeuta uzależnień, który dokonuje wstępnej diagnozy problemu, zbiera informacje dotyczące zaawansowania uzależnienia, udziela porad i informacji oraz wspiera decyzję o leczeniu i motywuje do podjęcia terapii. Dodatkowo osoby eksperymentujące ze środkami psychoaktywnymi wraz ze swoimi rodzinami mogą skorzystać z konsultacji i psychoterapii rodzinnej.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (33) 479 54 55 lub w biurze Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie albo mailowo e-mail: cpeitkontakt@bycrazem.pl.

Punkt współfinansowany ze środków Gminy Cieszyn w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Cieszyn oraz ze środków Województwa Śląskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama