, niedziela 14 sierpnia 2022
Zebrzydowice: Areszt dla nożownika
Zatrzymanemu 52-latkowi prokurator postawił zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.  fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Zebrzydowice: Areszt dla nożownika

AK/KPP Cieszyn
Decyzją cieszyńskiego sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 52-letni bezdomny, który ugodził nożem 42-letniego mężczyznę. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Do zdarzenia doszło w czwartek około 22.00 na terenie dworca kolejowego w Zebrzydowicach. Oficer dyżurny zebrzydowickiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące zranienia nożem 42-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierował policjantów prewencji, którzy zatrzymali 52-letniego sprawcę - informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że do napadu doszło w chwili, gdy poszkodowany wszedł do poczekalni dworca kolejowego. Pomiędzy dwoma bezdomnymi mężczyznami doszło do sprzeczki. Agresor krzyczał do 42-latka, że ten nie ma wstępu na teren dworca. Wówczas 54-letni mężczyzna zaatakował go nożem zadając mu głęboką ranę w okolicach tułowia. Rannemu pomógł inny mężczyzna, który był świadkiem całego zdarzenia. Rzucił się na napastnika i wytrącił mu z dłoni nóż. Pracownik ochrony obiektu słysząc hałas wszedł do hali dworca sprawdzić co się dzieje. On także pospieszył rannemu z pomocą, a następnie powiadomił policję i pogotowie ratunkowe. Policjanci z pobliskiego komisariatu zatrzymali nożownika. Ciężko ranny 42-latek trafił do szpitala.

Zatrzymanemu 52-latkowi prokurator postawił zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama