, wtorek 23 lipca 2024

popieram poniższe wypowiedzi... owe organizacje pozarządowe z predestynującymi na dyrektorów Domu Narodowego liderami, to śmiech na sali... Kongres zdominowany był w każdej grupie lansowaniem się i wyczuwaniem nastrojów przedkonkursowych..niestety, ewidentnie wynikało to zarówno z paneli pani Joanny Dziedzic vel Szara, jak również wysilającego się nazbyt pana Palucha, jak również pewnego swego nowego fotela pana Słupczyńskiego, oraz reszty mało znanej elity kulturalnej, jak garną się na to zaszczytne stanowisko...Kampania lanserska...obok tak znamienitych postaci tego miasta, jak profesorowie i doktorzy!
Niestety żaden ze samozwańczych liderów nie nadaje się do zarządzania naszymi podatkami wydawanymi na kulturę, którą publicznie chcemy konsumować...Który z tych pseudo-liderów nadaje się do zarządzania naszym dziedzictwem kulturowym? proszę się podpisać pod tym komentarzem, jeśli ktokolwiek wyraża swoją zgodę i poparcie na te jakże żałosne kandydatury?
Z premedytacją anonimowo uczestniczyłem w każdym z paneli, z przykrością stwierdzam, że to żadna kultura, roszczyć sobie monopol i prawo do upowszechniania i animowania cieszyńskiej kultury. Organizacją pozarządowym w tym mieście wydaje się, że są ważniejszymi instytucjami kulturalnymi niż Teatr, czy Biblioteka! Brawo, tupet nie z tej ziemi! Kto dał wam prawo nazywać się instytucjami? trwonicie nasze polskie podatki, fundusze unijne na duperele i buble nazywając je wzniosłymi i potrzebnymi temu miastu...koło kultury, to nawet nie stały te wasze projekty i wypociny! Więc biada wam i wara od naszego dziedzictwa! To miasto ma historię! piękną historię, niech Bóg ma w swojej opiece to miasto i nie zezwoli na oszkliwienie wam ani kultury ani historii tego pięknego miasta! Jak żyję, nie pozwolę wam pseudoliderzy zawłaszczyć naszego mienia narodowego, żaden z was nie usiądzie na fotelu dyrektora Domu Narodowego, żeby zrobić sobie jedną wielką bublerską organizację z tego pięknego miejsca, ?! Wara! To zaszczytne miano należy się wykwalifikowanemu menedżerowi, znającemu się na nowoczesnym zarządzaniu, a nie wyłudzaniu naszych podatków. Popieram Burmistrza w swej logice...dość mamy w tym mieście urzędasów i NGOwców. Chcemy tu przemyślanej i odpowiedzialnej kultury na poziomie, a nie pseudoprojektów dla wszystkich i dla nikogo.
Wracając do kongresu... co on naszej kulturze przyniesie? W jaki sposób wpłynął on na naszą bogatą historię tego miasta?
Byłem pełen nadziei, a ujrzałem pełnych niekompetencji samozwańczych liderów pseudoinstytucji kultury...którzy w ani jednym słowie nie przekonali mnie, że robią w tym mieście dobrą kulturę...amen.

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama