, niedziela 14 sierpnia 2022
Zmarł ksiądz Tadeusz Raszyk
Ksiądz Tadeusz Raszyk urodził się 7 października 1948 roku w Goleszowie. fot: Zwiastun EwangelickiDodaj do Facebook

Zmarł ksiądz Tadeusz Raszyk

JT
W piątek, 23 marca, zmarł ksiądz Tadeusz Raszyk, senior diecezji pomorsko-wielkopolskiej w latach 1986-1992. Pogrzeb urodzonego w Goleszowie duszpasterza odbędzie się jutro, 30 marca, w Poznaniu.

Ksiądz Tadeusz Raszyk urodził się 7 października 1948 roku w Goleszowie. Ukończył Chrześcijańską Akademię Teologiczną w Warszawie. Ordynowany na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w 1971 roku, był wikarym parafii w Katowicach i administratorem parafii w Świdnicy. W 1980 roku został administratorem parafii w Poznaniu, a rok później wybrano go jej proboszczem. Był też administratorem parafii w Kaliszu, Kępnie, Słupsku i Włocławku. W 1986 roku został wybrany seniorem diecezji pomorsko-wielkopolskiej i pełnił ten urząd do 1992 roku.

Zasłużony w pracy kościelnej w Wielkopolsce, w 2008 roku został laureatem Nagrody im. ks. Leopolda Otto, przyznawanej przez redakcję "Zwiastuna Ewangelickiego". Angażował się też w działania o charakterze ekumenicznym.

Ksiądz Tadeusz Raszyk zmarł 23 marca w jednym z poznańskich szpitali po długiej i ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro, 30 marca, o godzinie 12.00 w ewangelickim kościele w Poznaniu przy ul. Obozowej 5.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama