, piątek 19 lipca 2024
Wyższe kary dla rodziców Szymona
Z 12 lat więzienia na 15 lat – dla ojca i z 10 na 13 lat – dla matki. fot: PAPDodaj do Facebook

Wyższe kary dla rodziców Szymona

15 lat więzienia dla Jarosława R. i 13 lat dla Beaty Ch. – to prawomocny już wyrok dla rodziców oskarżonych o zabicie osiem lat temu niespełna dwuletniego Szymona z Będzina. W czwartek, 24 maja, Sąd Apelacyjny w Katowicach zaostrzył kary dla rodziców chłopca. Z 12 lat więzienia na 15 lat – dla ojca i z 10 na 13 lat – dla matki. Prokuratura domagała się dożywocia. Obrońcy rodziców zapowiedzieli, że będą rozważali kasację do Sądu Najwyższego.

Tą historią żyła niemal cała Polska a najmocniej mieszkańcy Cieszyna. Ciało dwuletniego bezimiennego chłopca znaleziono 19 marca 2010 roku w cieszyńskim stawie. Po dwóch latach bezowocnych poszukiwań policja zawiesiła śledztwo. Wtedy właśnie odnaleziono wyrodnych rodziców chłopca i poznaliśmy jego imię: Szymon.
Jak wykazała prokuratura Szymon zmarł w wyniku obrażeń po silnym uderzeniu w brzuch przez ojca. Chłopiec przed śmiercią przeszedł prawdziwą gehennę, która trwała kilka dni.

Dlaczego rodzice nie udzielili synowi pomocy i przyglądali się jak umiera?

Podczas policyjnych przesłuchań przyznali, że dziecko było posiniaczone i bali się, że wyjdzie na jaw sprawa znęcania się. Po śmierci Szymona, wywieźli jego ciało do Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama