, środa 24 lipca 2024
Wakacyjny Tydzień Zdrowia w Ustroniu
To dobra okazja szczególnie dla tych, którzy dawno nie robili badań profilaktycznych. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Wakacyjny Tydzień Zdrowia w Ustroniu

DR
Wakacyjny Tydzień Zdrowia w Ustroniu

Początek lipca w powiecie cieszyńskim będzie stał pod znakiem zdrowia. Od 1 do 5 lipca na Rynku w Ustroniu trwać będzie bezpłatna akcja profilaktyczna dla wszystkich mieszkańców powiatu - Wakacyjny Tydzień Zdrowia. W godz. od 9.00 do 13.00 będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i laboratoryjne, uzyskać konsultacje i porady specjalistyczne, degustować potrawy, a także zabrać ze sobą liczne materiały informacyjne, poradniki i ulotki. To dobra okazja szczególnie dla tych, którzy dawno nie robili badań profilaktycznych.

Co w programie? 1 lipca będzie można poddać się badaniu znamion skóry, uzyskać porady psychologiczne, pomoc w terapii antynikotynowej, porady w zakresie chorób reumatycznych, porady dietetyczne z przepisami, porady w zakresie ziołolecznictwa, a także zapisać się na mammografię i cytologię oraz otrzymać kartę EKUZ wydawaną przez NFZ. Drugiego dnia wśród nowości pojawią się: badanie słuchu, porady w zakresie chorób metabolicznych i porady podologiczne. Z kolei 3 lipca, będzie można zbadać wzrok, uzyskać porady w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych, porady w zakresie chorób rehabilitacyjnych i wad postawy, nauczyć się chodu Nordic Walking, wykonać pomiary antropometryczne i uzyskać informacje o ubezpieczeniach społecznych, założeniu profilu na PUE i prewencji rentowej. 4 lipca pojawi się okazja do uzyskania porad ortopedycznych w zakresie profilaktyki chorób narządu ruchu, rehabilitacji i prewencji niepełnosprawności, ścieżki diagnostycznej, porad terapeutycznych, porad dietetycznych z przepisami, higieny rąk. Będzie również okazja do degustacji past warzywnych. Ostatniego dnia, Wakacyjnego Tygodnia Zdrowia, 5 lipca, będzie można zaczerpnąć porad w zakresie alergii i astmy oskrzelowej u dzieci, brafittingowych w zakresie doboru biustonosza, a także w zakresie pomocy sensorycznych (książki, kocyki, poduszki).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama