, środa 30 listopada 2022
W Ustroniu rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego
Na ten cel przydzielona została kwota 360 tys. zł., po 40 tys. zł na każde z 9 osiedli.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

W Ustroniu rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

DR
Od 1 maja mieszkańcy Ustronia będą mogli zgłaszać projekty w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Projekty zostaną zrealizowane w 2020 r. Na ten cel przydzielona została kwota 360 tys. zł., po 40 tys. zł na każde z 9 osiedli.

Budżet obywatelski daje mieszkańcom realny wpływ na rozwój i zmianę swojej okolicy. To mieszkańcy decydują, na jaki cel zostanie przeznaczona specjalnie do tego wydzielona kwota z budżetu miasta.

28 marca Rada Miejska Ustronia przyjęła uchwałę, która definiuje zasady i tryb przeprowadzania budżetu obywatelskiego w Ustroniu. Według tych zasad budżet składanego projektu nie może przekroczyć 40 tys. zł. Musi też być możliwy w całości do zrealizowania w 2020 r. Projekt nie może stanowić ryzyka generacji kosztów niewspółmiernych w stosunku do wartości proponowanego zadania. Nie może również stać w sprzeczności z obowiązującymi w Ustroniu planami i programami, w szczególności planami zagospodarowania przestrzennego, programami gospodarczymi, unijnymi, przedsięwzięciami wpisanymi do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Ponadto, zrealizowany nie będzie mógł być projekt, który nie ma odpowiedniej pisemnej zgody gotowości do współpracy w formie oświadczenia w przypadku współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych, a także projekt, który narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawo własności. Projekty nie mogą zakładać realizacji tylko części zadania, w tym przygotowania wyłącznie planu przedsięwzięła lub tylko realizacji projektu, bez przygotowania projektowego.

Projekty można składać do 31 maja. Początkiem czerwca będzie można zobaczyć ich listę, następnie odbędzie się ich weryfikacja i opiniowanie. Ostateczną listę poznamy najpóźniej końcem sierpnia. Z kolei głosowanie odbędzie się we wrześniu. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone do 10 października br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama