, środa 1 luty 2023
Święto rękodzieła po raz piąty
Tradycyjnie jarmark odbędzie się na cieszyńskim Rynku. Rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończenie planowane jest na godz. 17.00. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Święto rękodzieła po raz piąty

mat.pras.
27 sierpnia odbędzie się w Cieszynie kolejny już Cieszyński Jarmark Piastowski. Będzie to piąta odsłona tej imprezy, a do nadolziańskiego grodu ponownie zjadą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z różnych części Polski.

- Pierwszy jarmark miał miejsce w 2013 roku i jeśli doliczy się jego listopadowe odsłony, będzie to tak naprawdę dziewiąta nasza impreza – mówi Marcin Wieczorek, pomysłodawca i organizator jarmarków. - Kiedy organizowaliśmy pierwszy jarmark, nie spodziewaliśmy się, że impreza zyska aż taki rozgłos. Teraz, przed każdą odsłoną, dzwonią do nas ludzie z całego kraju, zarówno rękodzielnicy, jak i osoby, które specjalnie z tego powodu chcą odwiedzić Cieszyn. To cieszy, bo dzięki temu o naszym mieście jest głośno w całej Polsce, nie tylko w kręgach rękodzielniczych. Serdecznie zapraszam na nasze kolejne cieszyńskie spotkanie z rękodziełem.

Tradycyjnie jarmark odbędzie się na cieszyńskim Rynku. Rozpocznie się o godz. 9.00, a zakończenie planowane jest na godz. 17.00. Jak zwykle uczestnicy będą mieli okazję zaopatrzyć się w ozdoby, prezenty, przedmioty użytku domowego, ale też biżuterię artystyczną czy elementy dekoracyjne. Wszystko tworzone ręcznie przez pracownie rękodzielnicze i twórców rękodzieła. W tym roku, jak ma to miejsce od kilku lat, impreza jest organizowana w tym samym czasie, co Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, więc można się spodziewać, że zespoły uczestniczące w koncertach również pojawią się na Rynku.

- W zeszłym roku plany popsuła nam pogoda, ale dwa lata temu wiele zespołów odwiedziło nas na Rynku. Były tańce, śpiewy i zabawa – i na to liczymy również w tym roku. Mamy stały kontakt z organizatorami festiwalu i jego dyrektor Barbarą Uracz. To bardzo otwarte osoby i zawsze miło się z nimi współpracuje. Na pogodę niestety wpływu nie mamy, ale mamy nadzieję, że tym razem będzie dla nas łaskawa – dodaje Marcin Wieczorek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama