, wtorek 24 maja 2022
Święto Ratownictwa Medycznego
W godzinach poprzedzających to uroczyste spotkanie na rynku miejskim w Wiśle odbyła się bardzo ciekawa prezentacja sprzętu ratowniczego, oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy. fot: FJDDodaj do Facebook

Święto Ratownictwa Medycznego

FJD
W dniu 17 października br. po raz kolejny w cieszyńskim Starostwie obchodzone było święto Ratownictwa Medycznego.

Od niedawna funkcjonuje w naszym kraju nowy zawód, jakim jest ratownik medyczny, który obchodzi swoje święto 13 października. Dlatego też zgodnie z tym nowym zwyczajem cieszyński Starosta Powiatowy Janusz Król zaprosił liczne grono przedstawicieli tego nowego zawodu na uroczyste spotkanie w sali sesyjnej powiatu cieszyńskiego. Wszystkich zaproszonych gości, dyr. Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego Jan Kawulok zapoznał z zadaniami, planami i osiągnięciami jego placówki. Bardzo szeroko zreferował zadania swojej placówki podkreślając wielokrotnie, że pogotowie jest służbą dla społeczeństwa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi samorządowcy, oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Władze państwowe reprezentował Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz. W godzinach poprzedzających to uroczyste spotkanie na rynku miejskim w Wiśle odbyła się bardzo ciekawa prezentacja sprzętu ratowniczego, oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Wicewojewoda Śląski, Starosta Cieszyński oraz Burmistrz Miasta Cieszyna skierowali do zebranych pracowników pogotowia serdeczne podziękowania za ich trudną pracę i poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia. Ratownicy medyczni to są osoby, które poświęcają swój czas i często swoje zdrowie by ratować drugiego człowieka powiedział między innymi starosta Janusz Król wręczając wyróżnienia zasłużonym pracownikom. W tym gronie znaleźli się: Ireneusz Wierzgoń, Marcin Madecki, Tomasz Wesołowski, Adam Szarzec i Jarosław Pieczonka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama