, wtorek 31 stycznia 2023
Strażacy wywoływali uśmiechy
Niespodzianki wręczali Ochotnicy z jednostki oraz drużyna młodzieżowa na czele z sympatycznym Scoobym Doo-strażakiem, maskotką ekipy z Pastwisk, która wywołała spore emocje.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Strażacy wywoływali uśmiechy

mat.pras.
Strażacy nie tylko gaszą pożary i pomagają w wypadkach. Udowodnili to ochotnicy z jednostki Cieszyn-Pastwiska, którzy w poniedziałek (26.03) odwiedzili oddziały dziecięce Szpitala Śląskiego. W pełnym umundurowaniu przyjechali pod szpital wozem strażackim z ekwipunkiem prezentów, by sprawić radość małym pacjentom. Wszystko to z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzili Oddział chirurgiczny dla dzieci oraz Oddział pediatryczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie w ramach specjalnej akcji, która ma na celu wsparcie najmłodszych pacjentów podczas pobytu w szpitalu.

- Akcja trwa już od zeszłego roku. Strażacy z naszej jednostki odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”. Przed świętami Bożego Narodzenia byliśmy w Zabrzu na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej, po świętach odwiedziliśmy Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz przyszła kolej na cieszyński szpital. - mówi Czesław Dropczyński, prezes zarządu OSP Cieszyn-Pastwiska

Niespodzianki wręczali Ochotnicy z jednostki oraz drużyna młodzieżowa na czele z sympatycznym Scoobym Doo-strażakiem, maskotką ekipy z Pastwisk, która wywołała spore emocje. Mali pacjenci zostali obdarowani paczkami pełnymi zabawek, książek oraz artykułów plastycznych które zostały specjalnie przygotowane przez strażaków. Podczas pakowania, najważniejszym było, aby dopasować zawartość paczek do dziewczynek i chłopców w różnym wieku.

- Najważniejsze jest zaskoczenie i uśmiech dzieci. To dla nas najlepsza nagroda. - podsumowuje akcję Czesław Dropczyński.
Wszystkie prezenty przekazane najmłodszym pacjentom, pochodziły ze zbiórki, którą strażacy zorganizowali przed jednym z cieszyńskich supermarketów. Z zebranych darów przygotowali ponad 40 paczek i tym samym sprawili dzieciom ogromną radość.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama