, sobota 13 lipca 2024
Straż Miejska przypomina o odśnieżaniu
Strażnicy Miejscy uczulają mieszkańców na odśnieżanie przejść oraz chodników.  fot: DRDodaj do Facebook

Straż Miejska przypomina o odśnieżaniu

DR
Od kilku dni m.in. na Śląsku Cieszyńskim intensywnie pada śnieg. To czas, w którym należy zachować szczególną ostrożność, a przede wszystkim zadbać o stan chodników. Strażnicy Miejscy w Cieszynie patrolują miasto, zwracając szczególną uwagę na utrzymanie ich w odpowiednim stanie.

Nie mniej ważne jest także rutynowe pozbywanie się warstwy śniegu z dachów oraz usuwanie sopli. Ten obowiązek spoczywa na właścicielach kamienic i budynków. Dotyczy to zwłaszcza obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak hale sportowe, galerie handlowe lub markety, gdzie pojawia się największa ilość osób. Jeśli właściciel takiego obiektu nie będzie stosować się do zaleceń bezpieczeństwa, strażnik miejski bez wahania może wystawić mandat lub natychmiastowo zabronić możliwości użytkowania obiektu. Lepiej więc poświęcić czas na odśnieżenie terenu, niż płacić spore sumy. Za zaniedbany chodnik właściciele posesji mogą zostać ukarani kwotą nawet od 150 do 500 zł.

Zalegający śnieg czy błoto pośniegowe przede wszystkim utrudnia przemieszczanie się pieszym, stwarzając zagrożenie dla zdrowia. Od kilku dni na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Cieszynie trafia więcej pacjentów z urazami niż zazwyczaj. Jak poinformowała nas rzecznik prasowa Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Ewa Herman, od soboty do czwartku do godz. 15.00 przyjęto 89 pacjentów z urazami, będącymi skutkiem panującej aury pogodowej.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kolejny paradoks cieszyński : właściciel prywatnej nieruchomości odśnieża miejski chodnik za free /bo jak nie to mandat/ ale jak chce na tym samym chodniku postawić rusztowanie to opłata za zajecie murowana. Szczytem szczytów jest usiłowanie nałożenia mandatu karnego przez SM lokatorce kamienicy w centrum która przy pomocy dwóch krzeseł wygrodziła kawałek chodnika oczekując na dostawę węgla. Wychodzi na to że gdyby to uczyniła przy pomocy zaparkowanego samochodu to było by to OK natomiast dwa krzesła to już zupełnie inna bajka. Podobnie ma się sprawa z kontenerem na odpady np. budowlane. Jesli na jezdni nie ma ograniczeń tonażowo/ parkingowych to zaparkowana ciężarówka na którą wsypujemy gruz jest OK natomiast za podstawiony kontener- opłata za zajecie pasa drogowego i gdzie tu sens i gdzie logika. A ponoć Cieszyn jest miastem przyjaznym dla mieszkańców...........

Szkoda, że dotyczy to tylko posesji prywatnych :(
Nikt nie wystawi przecież mandatu ZBM-owi.
Od kilku dni przy takich budynkach zalega śnieg na chodnikach i nikt się tym nie interesuje.
Prywatny właścicielu nie odśnież chodnika to murowany mandat!

W temacie j/w: gdzie właściciele nieruchomości położonych w centrum mają składować śnieg skoro wg zapisów ustawy o utrzymaniu czystości śnieg zgarniety z chodnika nie może wylądować na jezdni/ poboczu tylko ma zostać spryzmowany w niekolidujacym miejscu. Proszę o wskazanie takiego miejsca np. na wyższej bramie/szerokiej/ świeżego/ stalmacha /3-maja itd itd- śmiem twierdzić że takiego miejsca tam nie ma. W związku z tym niech SM nie próbuje wystawiać mandatu bo normalnie nie ma ku temu podstaw.Poza tym jaki sens odsniezania chodnika jeśli pług MZD zwali wszystko z powrotem na chodnik. Kolejną cieszyńską bzdurą jest zakaz stosowania środków chemicznych /soli/. do odladzania chodników jeśli 0,5 metra dalej na jezdni MZD wylewa hektolitry solanki. Wychodzi na to że posiłkujecie się przepisami które albo nie przystają do rzeczywistości albo są normalnie chybione. Ratuszowi ustawodawcy obudźcie się,wytrząśnijcie przysłowiowe pchły z gaci i stwórzcie coś co będzie miało ręce i nogi. Pozdrowienia dla wszystkich zaangażowanych w akcję zimową.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama