, piątek 31 marca 2023
Rusza policyjna akcja "Znicz 2011" (mapa)
W ramach policyjnej akcji "Znicz 2011", w dniach od 28 października do 1 listopada 2011 r. policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. fot. ARC Dodaj do Facebook

Rusza policyjna akcja "Znicz 2011" (mapa)

KK, KPP Cieszyn
Już w najbliższy piątek, 28 października, rusza policyjna akcja \"Znicz\", która potrwa do wtorku 2 listopada. Jak co roku przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.
- Ze zmianami w organizacji ruchu muszą liczyć się zmotoryzowani, którzy zechcą odwiedzić groby bliskich na cmentarzach w trzech miastach powiatu cieszyńskiego - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie i dodaje: - Celem akcji jest zapewnienie ładu i porządku, jak również bezpieczeństwa w komunikacji w rejonie cmentarzy, na terenie całego powiatu. W działaniach wezmą udział nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale też prewencji i kryminalni.

W ramach policyjnej akcji "Znicz 2011", w dniach od 28 października do 1 listopada 2011 r. policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, gdzie ruch będzie bardzo duży.

PISALIŚMY: Czeski Cieszyn: Zwiększono ilość patroli w okolicach cmentarzy

- Pamiętajmy o podstawowych zasadach: po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków - informuje Domagała.

Kierowcy powinni pamiętać, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle, spotkać można osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Należy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili.

- Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę. Apelujemy do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Należy dopilnować, aby wszyscy pasażerowie i kierowca mieli zapięte pasy bezpieczeństwa - przestrzega policjant.

W związku ze Świętem Zmarłych przewidziano zmiany organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego w następujących miejscach:

W Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking.

Wyświetl większą mapę

W Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak – Szatkowskiej do skrzyżowania z ul Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców będzie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu).

Wyświetl większą mapę

W Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Osiedlowej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

Wyświetl większą mapę

- Święto Zmarłych jest dla nas czasem zadumy, refleksji, a jednocześnie zgiełku związanego z odwiedzaniem grobów bliskich. To także niestety czas zwiększonej aktywności przestępców. Ważne, by nie ułatwiać życia złodziejom i nie pozostawiać w samochodach radioodtwarzaczy czy innych wartościowych przedmiotów, które mogą sprowokować do kradzieży. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży - ostrzega Rafał Domagała.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

normalnie szacun

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama