, poniedziałek 4 grudnia 2023
Reaktywowany bieg kelnerów w Wiśle
Widowiskowy konkurs to już wiślańska tradycja fot: FJDDodaj do Facebook

Reaktywowany bieg kelnerów w Wiśle

FJD
Reaktywowany bieg kelnerów w Wiśle

W minioną sobotę miasto Wisła powróciło po dwóch latach przerwy, wywołanej pandemią, do tradycyjnego biegu kelnerów. Na starcie stanęło 23 uczestników, którzy podjęli się przebiegnięcia w pełnym służbowym rynsztunku dystansu jednego kilometra.

Pierwszy bieg kelnerów odbył się w 1938 roku. Wówczas do Wisły z całej Polski przyjechało przeszło 100 kelnerów. Rywalizowali o to, by przebiec trasę 3 km i nie naruszyć napitku, który w postaci jednej butelki piwa i dwóch szklanek wody był umieszczony na tacy. Po przerwie Wiślańskie Centrum Kultury zdecydowało się na reaktywację tej widowiskowej imprezy. W tym roku do biegu przystąpiło 23 kelnerów, w większości z wiślańskich restauracji. Ich zadanie polegało na przeniesieniu na tacy na trasie jednego kilometra jednej zamkniętej butelki piwa, prawie pełnego kufla piwa oraz szklanki wody. O wynikach rywalizacji decydował nie tylko czas, w którym uczestnicy pokonali trasę, ale również ubytki w przenoszonych płynach oraz strój służbowy każdego kelnera, który oceniało jury.
Pierwsze miejsce w zawodach zajął Maciej Łuciński i w nagrodę otrzymał 2 tys. zł. Drugie miejsce przypadło Jackowi Mencnarowskiemu (nagroda 1 tys. zł), na najniższym stopniu podium uplasował się Jeremiasz Bujok (nagroda 500 zł).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama