, piątek 19 sierpnia 2022
Razem damy radę - te słowa znaczą tak wiele
Budowa Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego trwa od 2018 roku i jej szybkie postępy można śledzić na naszej stronie internetowej lub obserwując to wszystko co dzieje się w Bażanowicach przy ulicy Zamkowej 4. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Razem damy radę - te słowa znaczą tak wiele

Iwona Włodarczyk
Wciąż spotykamy się z różnego rodzaju zbiórkami, a są to zbiórki organizowane na różne cele. Czasami potrzebne są konkretne rzeczy, typu ubrania czy sprzęt gospodarstwa domowego bądź elektroniczny, a innym razem do osiągnięcia celu niezbędna jest gotówka.

Dzieląc się własnymi zasobami z potrzebującymi wsparcia sprawiamy, że niejednokrotnie ich życie staje się lepsze, łatwiejsze, a i my sami pomagając innym choć przez chwilę możemy doznać poczucia lekkości z wykonanego dobrego uczynku.

Gro zbiórek organizowanych jest na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wielu niepełnosprawności, z jakimi możemy się spotkać jest ta która na pierwszy rzut oka nie pozwala na dostrzeżenie jej u osoby mijanej na ulicy, robiącej zakupy czy nawet czekającej wśród pacjentów na wizytę u lekarza, a mowa tu o niepełnosprawności intelektualnej. Niestety życie bywa okrutne i na świat pośród zdrowych dzieci przychodzą również maluszki dotknięte tą niepełnosprawnością. Niezwykle istotne wtedy jest to, aby jak najszybciej trafiły one pod opiekę specjalistów, co w dalszym ich życiu zaowocuje poprawą ich egzystencji, a nawet pozwoli im na usamodzielnienie się.
Razem damy radę - to początek hasła pod jakim odbywa się zbiórka pieniędzy na dokończenie budowy ośrodka, w którym dzieci i ich rodziny otrzymają należyte wsparcie.

Razem Damy Radę – Wyzwalajmy Radość

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziny nieprzerwanie od 1994 roku. Zbliża się przełomowy moment w historii naszego Stowarzyszenia, czyli otwarcie nowego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Bażanowicach. Budowa trwa od 2018 roku i jej szybkie postępy można śledzić na naszej stronie internetowej lub obserwując to wszystko co dzieje się w Bażanowicach przy ulicy Zamkowej 4. W tej chwili naszym głównym celem jest dokończenie budowy, aby 2020 rok przywitać już w naszym nowym, wymarzonym ośrodku.

To wszystko jest możliwe do osiągnięcia i jesteśmy o krok od sukcesu i wyzwolenia całej masy radości. Jednak sami nie damy rady, potrzebujemy Waszego wsparcia, bo jesteśmy przekonani, że Razem Damy Radę! Możecie nam pomóc poprzez wpłaty i udostępnianie zbiórki „RazemDamyRadę – wyzwalamy radość”, którą prowadzimy pod adresem: pomagam.pl/psonicieszyn. Każda kwota się liczy i przybliża nas do spełnienia naszego największego marzenia. W końcu Razem Damy Radę! Wyzwalajmy radość!

Nasze Stowarzyszenie obecnie prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Cieszynie, w którym dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością sprzężoną realizują obowiązek szkolny, nauki i otrzymują specjalistyczne wsparcie. Ponadto Wczesną Interwencję, a od niedawna Wczesne Wspomaganie Rozwoju. PSONI Koło w Cieszynie w swojej ofercie ma również Świetlicę Terapeutyczną, której uczestnikami są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Wszystkie działania podejmowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie mają na celu stwarzanie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom szansę na lepsze życie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama