, czwartek 6 października 2022
Puńców: zabezpieczenie i naprawa drogi
Planowany termin zakończenia zadania to początek grudnia 2018 r. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Puńców: zabezpieczenie i naprawa drogi

red./mat.pras.
Rozpoczęło się zabezpieczanie i naprawa korpusu drogi powiatowej 2608 S, czyli ulicy Cieszyńskiej w Puńcowie, uszkodzonego na skutek osuwiska. W dniu 16.05.2018 r. nastąpiło przekazanie placu budowy. Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

Zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.: zabezpieczenie korpusu drogi i skarpy pasa drogowego przed dalszymi ruchami masowymi, wykonanie odprowadzenia wód opadowych i gruntowych poza grunty podłoża korpusu drogi, wzmocnienie i naprawę korony drogi polegające na wykonaniu nowej konstrukcji drogi i poprawie jej geometrii, odtworzenie i przebudowę istniejącego przepustu, umocnienie skarpy nad drogą płytami ażurowymi, wykonanie barier energochłonnych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego zgodnie z zatwierdzonym projektem docelowej organizacji ruchu.

- Wartość zadania wynosi 1,45 mln zł, z czego 835 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz przeciwdziałanie i usuwanie skutków ruchów osuwiskowych Ziemi – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Planowany termin zakończenia zadania to początek grudnia 2018 r. Informacje o planowanych utrudnieniach będą się pojawiać na bieżąco na stronie internetowej Starostwa, PZDP oraz Urzędu Gminy Goleszów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama