, poniedziałek 11 grudnia 2023
„Przemocy mówimy NIE”. Oficjalna inauguracja akcji
Akcja trwa, jednak oficjalną jej inaugurację zaplanowano na 24 kwietnia o godz. 11:30 w Hotelu Liburnia w Cieszynie.  fot: Fundacja LokalsiDodaj do Facebook

„Przemocy mówimy NIE”. Oficjalna inauguracja akcji

KT
Wraz z początkiem roku fundacja Lokalsi rozpoczęła promocję akcji społecznej „Przemocy mówimy NIE!”, która skierowana jest przeciwko przemocy fizycznej, seksualnej, emocjonalnej, psychicznej i ekonomicznej wobec kobiet. Oficjalna inauguracja kampanii zaplanowana została na 24 kwietnia br. Tego dnia o godz. 11:30 odbędzie się otwarte dla wszystkich spotkanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Hotelu Liburnia Cieszyn.

Fundacja Lokalsi przystąpiła do akcji z nadzieją, iż rozpocznie ona publiczną dyskusję na temat szeroko rozumianej przemocy wobec kobiet, wyrażając jednocześnie zdecydowany sprzeciw wobec jej przejawów. Do akcji przyłączyli się przede wszystkim mężczyźni - koledzy, sąsiedzi, samorządowcy i dziennikarze stają przed obiektywem aparatu w spódnicy, jako wyraz sprzeciwu wobec przemocy i napastowaniu kobiet, nastolatek i dziewczynek. Jest to początek społecznej debaty na temat praw kobiet. Społeczeństwo głosów kobiet nie chce słuchać. Swoje głosy solidarnie dołączają więc mężczyźni.

- Nie zgadzamy się na to, aby przemoc wobec kobiet była otoczona milczącym przyzwoleniem ze strony społeczeństwa i organów państwa. Dlatego jako oddolny ruch chcemy zmienić te elementy kultury, które usprawiedliwiają męską przemoc oraz wzmacniają u mężczyzn przekonanie, że wolno im użyć siły, by podporządkować sobie kobiety, a nawet dzieci – podkreślają inicjatorzy akcji.

Akcja trwa, jednak oficjalną jej inaugurację zaplanowano na 24 kwietnia o godz. 11:30 w Hotelu Liburnia w Cieszynie. Na konferencji pojawią się osoby związane z akcją i specjaliści. Na koniec przewidziana została dyskusja.

KONFERENCJA „Przemocy mówimy NIE” 24.04.2019 r., godz. 11:30, Hotel Liburnia, Cieszyn

1. Rozpoczęcie i przywitanie gości
2. Prezentacja kampanii – Urszula Markowska
3. Dlaczego zostałem ambasadorem akcji – Remigiusz Jankowski (Przewodniczący RM Cieszyn)
4. Przemoc, jej formy i skutki – Jolanta Stoszek (ZPPP w Cieszynie, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju, edukatorka rodzicielstwa opartego na bliskości)
5. Przemoc – sytuacja w Powiecie Cieszyńskim – nadkom. Mariusz Białoń KP Cieszyn
6. Skutki przemocy i praca resocjalizacyjna w Zakładzie Karnym – mjr Rafał Kaczmarczyk ZK Cieszyn
7. Przerwa na kawę (20 min)
8. Środowiska defaworyzowane – jak walczyć ze skutkami przemocy – Magdalena Bosowska (kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie)
9. MOPS Cieszyn – Magdalena Krużolek
10. Straż Miejska Cieszyn – mgr Janusz Sikora
11. Jak się bronić i dlaczego lekcje samoobrony są potrzebne kobietom – Witalij Szewczenko (C.K. Sambo Cieszyn)
12. „Who is weak” – SOIZ Cieszyn – kampania społeczna – cyberprzemoc
13. Cel, przebieg kampanii, zaproszenie do współpracy – Urszula Markowska
14. Panel dyskusyjny

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama