, poniedziałek 15 lipca 2024
Protesty na cieszyńskim rynku
W tym tygodniu akcja "Gąsienica Tour" odwiedza miasta Województwa Śląskiego. fot: CSDodaj do Facebook

Protesty na cieszyńskim rynku

Przeciwko gąsienicom populizmu zżerającym zielone liście demokracji protestowała w sobotę 4 listopada grupa opozycyjnych działaczy z różnych miast Polski, do których przyłączyła się nieliczna grupa mieszkańców Cieszyna. To właśnie w mieście nad Olzą zaczęła się polska kampania przeciwko populizmowi w związku z przyszłorocznymi wyborami do samorządów lokalnych, która zainicjowana została w Czechach w kampanii przed niedawnymi tamtejszymi wyborami parlamentarnymi.

Polko! Polaku! Obudźcie się i idźcie na wybory! Nie pozwólcie innym decydować za siebie – Wasze głosy się liczą! - wzywali organizatorzy protestu rekrutujący się z różnych środowisk opozycji pozaparlamentarnej przeciwnej rządom Prawa i Sprawiedliwości. Według nich populizm kłamie, straszy i osacza propagandą, oszukuje, dzieli, przyzwala na nienawiść i ksenofobię. Celem "Gąsienica Tour" jest także propagowanie wartości demokratycznych związanych z wolnością, dialogiem, rozwojem, możliwością wpływania na władzę i jej społeczną kontrolą, niezależnością mediów i brakiem cenzury politycznej. Organizatorzy demonstracji punktowali też czarne strony tzw. dobrej zmiany i rządów ekipy PiSu.

Nie jest to jedyny protest, który odbywał się w ostatnich tygodniach w Cieszynie. Od dwóch tygodni codziennie w godzinach popołudniowych przed biurem poselskim PiS na Rynku Gabriela Lazarek z Obywateli RP ze wsparciem kilku innych osób czyta testament Piotra Szczęsnego z Niepołomic, który 19 października w proteście przeciwko polityce PiSu dokonał aktu samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

W tym tygodniu akcja "Gąsienica Tour" odwiedza miasta Województwa Śląskiego, a następnie zawita także w innych miastach Polski.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

problem jest taki, że jak wszyscy pójdą na wybory, to PiS będziem miał 60% głosów zamiast40% :(.
Czy o to chodzi tym naiwniakom?!

Populizm to nic innego, jak składanie podobających się opinii publicznej obietnic bez pokrycia. Niekwestionowanym królem w dziedzinie populizmu jest Donaldinio, czyli teraz nasz Kaszub w Brukseli.
Nie bez kozery jego partię nazywano PO, czyli Puste Obietnice.

Po przeczytaniu powyższego artykułu przypomniało się stwierdzenie znakomitego Georga Orwella: "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda."
Mina pani na zamieszczonym powyżej zdjęciu z cieszyńskiego rynku jest bezcenna. Znakomicie obrazuje "duszną atmosferę" jaka panuje w krainie pisowskiego Mordoru.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama