, czwartek 25 lipca 2024
Projekt „Skazany na Wolność” w Zakładzie Karnym w Cieszynie
26 sierpnia w Zakładzie Karnym w Cieszynie odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym „Skazany na Wolność”. fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Projekt „Skazany na Wolność” w Zakładzie Karnym w Cieszynie

por. Tomasz Głasek
26 sierpnia w Zakładzie Karnym w Cieszynie odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym „Skazany na Wolność”.

Projekt „Skazany na Wolność” skierowany jest dla osób przebywających w zakładach karnych, zakładach poprawczych, ośrodkach wychowawczych i terapeutycznych. Prowadzącymi są osoby, które same borykały się z problemami uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz miały przeszłość kryminalną.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części przedstawione zostały świadectwa osób, które przebyły drogę walki z nałogami i w przeszłości odbywały karę pozbawienia wolności. Prelegenci przedstawili osadzonym, w jaki sposób jeszcze podczas odbywania kary pozbawienia wolności, można zacząć zmieniać swoje życie i zacząć pracować na lepszą przyszłość. W drugiej części odbył się koncert rapera o pseudonimie „Augustyn”. Artysta opowiedział o swojej burzliwej przeszłości związanej z uzależnieniami. Poprzez muzykę hip-hop stara się obecnie kształtować wartościowe postawy.

Na koniec spotkania zostały rozdane płyty CD z muzyką hip-hop z dobrym przekazem, książki o tematyce uzależnieniowej oraz materiały informacyjne związane z projektem „Skazany na Wolność”. Program profilaktyczny realizowany jest przez Fundację „Brama” z Opola.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama