, niedziela 2 października 2022
OSP Bąków ma nowy wóz
Przekazanie samochodu było częścią Miejsko-Gminnych obchodów Dnia Strażaka. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

OSP Bąków ma nowy wóz

red./mat.pras.
OSP Bąków ma nowy wóz

4 maja odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego dla OSP w Bąkowie, na który jednostka czekała od lat. Przekazanie samochodu było częścią Miejsko-Gminnych obchodów Dnia Strażaka.

Zaproszonych gości powitał Prezes OSP Bąków dh Marian Hus, który przedstawił również krótki rys historyczny jednostki. Dowódcą sobotniej uroczystości był Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, który przeprowadził przegląd pododdziałów i przekazał raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości dh Markowi Omozikowi Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Następnie poczet flagowy zawiesił flagę państwową na maszt. W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych Orkiestra Dęta z Chybia. W trakcie uroczystości odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego, którego dokonał Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bąkowie ks. Jan Palka. Akt przekazania wozu w imieniu władz samorządowych odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

Symbolicznego przekazania poprzez przecięcie wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Radny Stanisław Balas wraz z przedstawicielami mieszkańców: Panią Katarzyną Steklą i Panem Rafałem Gluzą. Po czym dh Marek Omozik Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i kpt. Tomasz Szymala przedstawiciel PSP w Cieszynie przekazali kluczyki naczelnikowi OSP Marcinowi Kajsturze oraz kierowcy Krzysztofowi Pietrzykowi.

Pozyskany wóz pożarniczy zyskał imię FRANCISZEK. Imię to ma upamiętnić Pana Franciszka Gawłowskiego jednego z pierwszych założycieli OSP w Bąkowie. Matką Chrzestną samochodu została Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że udało się doprowadzić do zakupu samochodu dla OSP Bąków. Uczestniczymy w historycznym momencie. Lata starań, oczekiwań mają dziś swój szczególny dzień. Drodzy strażacy, wasza służba daje ludziom to co najważniejsze. Daje pewność, że gdy spotka ich nieszczęście, bez wahania ruszycie im z pomocą. Z tym większą satysfakcją przekazaliśmy dziś w Wasze użytkowanie ten nowy pojazd. Życzę Wam, aby szczęśliwie dowoził Was na miejsce akcji i z powrotem oraz skutecznie pomagał w ratowaniu mienia, a przede wszystkim zdrowia i życia mieszkańców gminy Strumień i regionu – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Wóz strażacki VOLVO FL 4x4 kosztował 770 103,00 zł., a koszty jego zakupu pokryła gmina Strumień przy współudziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków własnych jednostki.

Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama