, niedziela 2 października 2022
Nielegalne odpady w Chybiu. Wójt reaguje
Nielegalnie przetrzymywane beczki na terenie byłej Cukrowni „Chybie” sprawdzili policjanci, strażacy, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.  fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Nielegalne odpady w Chybiu. Wójt reaguje

KT
W związku z odkryciem nielegalnie składowanych odpadów na terenie byłej Cukrowni „Chybie”, wójt gminy Janusz Żydek podjął decyzję o wszczęciu postępowania administracyjnego wobec właściciela terenu byłej Cukrowni, w sprawie wywozu do utylizacji znalezionych odpadów. Odkryciu przygląda się obecnie prokuratura.

Nielegalnie przetrzymywane beczki na terenie byłej Cukrowni „Chybie” sprawdzili policjanci, strażacy, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

To fragment odpowiedzi, która dotarła w tej sprawie do Urzędu Gminy Chybie, z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach z delegaturą w Bielsku-Białej:

" (...) Na miejscu ustaliliśmy, że w jednej z hal magazynowych dawnej Cukrowni i Rafinerii w Chybiu zostało zdeponowanych ok. 350 pojemników o poj. 1 m3 typu mauzer i beczek z ciekłymi odpadami niebezpiecznymi. Według wstępnej oceny przeprowadzonej przez służby Państwowej Straży Pożarnej nie stwierdzono w powietrzu stężeń substancji niebezpiecznych w ilościach zagrażających bezpieczeństwu zdrowia lub życia. Zapach chemiczny był wyczuwalny jedynie wewnątrz hali magazynowej. Inspektorzy WIOŚ nie stwierdzili wycieków z pojemników, ani wewnątrz hali, ani śladów zanieczyszczeń wód na zewnątrz hali (...) "

Jak informuje Urząd Gminy w Chybiu, 4 kwietnia służby prokuratury w Cieszynie pobrały próbki z pojemników, by dokładnie określić ich skład chemiczny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama