, wtorek 23 kwietnia 2024
Nagrody 13. Śląskiej Rzeczy rozdane
9 maja br. na gali w Zamku Cieszyn wręczono nagrody oraz otwarto wystawę pokonkursową, która zostanie w Cieszynie do 10 czerwca. fot: DRDodaj do Facebook

Nagrody 13. Śląskiej Rzeczy rozdane

DR
Znamy już laureatów 13. edycji konkursu „Śląska Rzecz”. Wśród nagrodzonych i nominowanych znalazły się produkty, projekty graficzne oraz usługi odznaczające się wysoką jakością wzornictwa, funkcjonalnością i innowacyjnością. 9 maja br. na gali w Zamku Cieszyn wręczono nagrody oraz otwarto wystawę pokonkursową, która zostanie w Cieszynie do 10 czerwca.

Do tej edycji zgłoszono dużo dobrych i technicznie zaawansowanych produktów. Na wysokim poziomie stała grafika użytkowa. Jury zaciekawiły również zgłoszenia w kategorii usługa, choć pojawiło się ich w tym roku mniej. Udział w konkursie brały firmy, projektanci, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne. Zgłaszane projekty musiały być wdrożone w życie w 2017 roku w woj. śląskim i/lub opolskim. Projekty oceniane były w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa oraz usługa. Przy wyborze jury brało pod uwagę innowacyjność, funkcjonalność, dostrzeżenie potrzeb użytkowników, jakość wykonania i użytych materiałów, a także estetykę.

Najlepszym produktem okazało się Teddy Bed - łóżko młodzieżowe na oddziały szpitalne (projekt: Jadwiga Tynor, mgr. Inż. Dominik Dyrlaga). W kategorii grafika użytkowa zwyciężyła Książka Kucharska „Śląskie od kuchni” Matyldy Sałajewskiej. Nagrodę specjalną w kategorii usługa odebrali Łukasz Siódmok i Andrzej Pytlik za Smogorfog – certyfikowane czujniki monitorujące jakość powietrza i aplikacja mobilna. Nagroda Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej powędrowała do Marty Gawin za rebranding systemu identyfikacji wizualnej Teatru Małego Tychy oraz podległych mu: pasażu kultury Andromeda i miejskiej galerii OBOK. Z kolei nagrodę Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych przyznano Tomaszowi Augustyniakowi za kolekcję paneli akustycznych Groove. Fundusz Górnośląski nagrodził również Macieja Patrzałka, Wojciecha Gawełka, Krzysztofa Góreckiego i Michała Latko za przemysłową drukarkę do wytwarzania technologią przyrostową z wykorzystaniem sproszkowanych poliamidów. W końcu nagrodę od Zamku Cieszyn odebrali: Kamil Laszuk, Jakub Kozik i Ida Laszuk, za Musicon – urządzenie pozwalające jednocześnie komponować i odgrywać utwory muzyczne.

Nagrodzone oraz nominowane projekty będzie można oglądać nie tylko w Zamku Cieszyn, ale także pokonkursowych wystawach w: Dobrodzieniu, Galerii StrefArt w Katowickiej Strefie Ekonomicznej S.A. Podstrefa Tyska, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama