, czwartek 6 października 2022
Na Tydzień Kultury Beskidzkiej ruch dwukierunkowy
To temat wciąż żywy i wzbudzający wiele kontrowersji i wątpliwości. Zwłaszcza ze względu na to, że drogowcy złapali spore opóźnienie. W kwietniu postępów prac nie było widać, a w maju przez podtopienia nie można było ich kontynuować. fot: DRDodaj do Facebook

Na Tydzień Kultury Beskidzkiej ruch dwukierunkowy

DR
Drogowcy pracujący przy remoncie drogi wojewódzkiej 941 przebiegającej przez Wisłę, planują przywrócić ruch dwustronny na inaugurację najdłuższego tygodnia, jaki obchodzony jest w Beskidzie Śląskim i nie tylko, czyli Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W czasie dziewięciodniowego święta powinno obyć się bez utrudnień i ruchu wahadłowego. Najpierw należy jednak nadrobić opóźnienia.

Remont drogi w Wiśle jest zadaniem urzędu marszałkowskiego. Jest ona realizowane i nadzorowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Obecnie na drodze wojewódzkiej 941 w trzech miejscach obowiązuje ruch wahadłowy, a samochody przejeżdżają przez tymczasową kładkę, ze względu na remont mostu nad potokiem Kopydło.

To temat wciąż żywy i wzbudzający wiele kontrowersji i wątpliwości. Zwłaszcza ze względu na to, że drogowcy złapali spore opóźnienie. W kwietniu postępów prac nie było widać, a w maju przez podtopienia nie można było ich kontynuować. Teraz jednak sytuacja zmieniła się na lepsze - Powoli zmienia się postęp prac na tej drodze. Widać coraz większe zaangażowanie sił, co mnie osobiście bardzo cieszy, bo wiele rzeczy jesteśmy w stanie wytrzymać i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że tę drogę trzeba przebudować, to było już konieczne – mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok - Najbardziej frustrowało nas wszystkich, że na tej drodze niewiele się działo. W tej chwili postęp pracy jest coraz bardziej znaczący. Reakcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach była dobra. Na bieżąco, co tydzień uczestniczymy w naradach budowy i sygnalizujemy, zwracamy uwagę na to, co naszym zdaniem nie funkcjonuje, co trzeba poprawić – dodaje burmistrz.

Burmistrz Wisły zapewnia również, że z odrobiną cierpliwości jesteśmy w stanie dojechać do centrum miasta w trakcie trwania remontu - W okresie dwóch miesięcy został zbudowany wizerunek w miejscowości, do której w ogóle nie da się dotrzeć i dojechać, co jest zupełną nieprawdą. Jest to krzywdzące, jeżeli chodzi o naszych mieszkańców i przedsiębiorców. W znacznej części dnia, czas wjazdu do miejscowości to 14-15 minut. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba trochę dłużej poczekać i wjazd trwa czasem 40 minut, godzinę, ale może to też wynikać z jakiegoś zdarzenia na drodze - stłuczki lub kolizji, wjazdu na czerwonym świetle na wahadle, czy blokowania możliwości opuszczenia wahadła – tłumaczy burmistrz.

Kierowcy mogą liczyć na ulgę od inwestora w czasie trwającego w terminie 27 lipca – 4 sierpnia Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Są zapewnienia, że trakcie tego święta ma powrócić dwukierunkowy ruch. Nie powinno być żadnych utrudnień. Jednak, czy drogowcy będą w stanie zdążyć na czas, wiedząc, że mają już opóźnienia? Według uzgodnień prowadzonych podczas narad budowy, to całkiem możliwe. O tym przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie.

Po Tygodniu Kultury Beskidzkiej prace ruszą ponownie, a kolejna przerwa jest zapowiadana na okres zimowy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama