, wtorek 31 stycznia 2023
Modernizacja SOR za 1,5 mln zł!
Pojawiła się również nowa zabudowa meblowa, kozetki, łóżka i wózki transportowe. fot: Szpital ŚląskiDodaj do Facebook

Modernizacja SOR za 1,5 mln zł!

DR
Dobiega końca projekt modernizacji i doposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Cieszynie. Został on dofinansowany z Ministerstwa Zdrowia, a swój wkład dołożyło również Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Na zakup nowoczesnego sprzętu i prace modernizacyjne przeznaczono prawie 1,5 miliona zł!

- Przez ostatnie pięć lat wykonywaliśmy szereg prac niewidocznych. Były to inwestycje w infrastrukturę, przestrzenie techniczne. One pozwoliły przywrócić szpitalowi pełną sprawność techniczną, natomiast teraz, dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z ministerstwa i wkładowi powiatu cieszyńskiego, robimy coś co widać, co ma niesamowite znaczenie dla komfortu obsługi pacjentów w SORze, dla bezpieczeństwa, jakości pracy wykonanej przez personel. Naszym celem jest przeprowadzenie prac praktycznie we wszystkich oddziałach Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Uważam, że to jest standard, na który pacjenci, mieszkańcy zasługują – mówił podczas konferencji dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie Czesław Płygawko.

Oddział zyskał nową przeszkloną rejestrację i wyposażenie poczekalni dla pacjentów. Zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny oraz elementy wyposażenia: aparaty EKG, defibrylator, kardiomonitory, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, gazometr, stół zabiegowy. Pojawiła się również nowa zabudowa meblowa, kozetki, łóżka i wózki transportowe. Sprzęty są dostosowane do ratowania życia i zdrowia, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W ramach projektu przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych zwiększających efektywność energetyczną, m.in. wymianę opraw oświetleniowych na oprawy LED, montaż urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniach oraz modernizacja systemu ewakuacyjnego w całym oddziale. Część środków została przeznaczona na nową infrastrukturę informatyczną, m.in. zestawy komputerowe z pakietem oprogramowania zgodnego z wymogami informatycznych systemów medycznych.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa w wysokości 1 185 782, 74 zł oraz wkładowi własnemu Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama