, środa 8 luty 2023
Młodzi z Cieszyna na Ogólnopolskim Kongresie Dialogu
Jego celem było wypracowanie stu postulatów na stulecie odzyskania niepodległości. Będą one stanowiły kompleksową strategię na rzecz młodzieży.  fot: Marcin ZielińskiDodaj do Facebook

Młodzi z Cieszyna na Ogólnopolskim Kongresie Dialogu

IC
Młodzi z Cieszyna na Ogólnopolskim Kongresie Dialogu

fot.: Marcin Zieliński

Ogólnopolski Kongres Dialogu, który odbył się w dniach 9 i 10 listopada w Warszawie, zgromadził młodych ludzi z całej Polski. Uczestnikami byli między innymi przedstawiciele młodzieżowych rad, młodzieżowych sejmików wojewódzkich, przedstawiciele szkół oraz członkowie stowarzyszeń. W tym gronie nie zabrakło również przedstawicieli Cieszyna, a były nimi Natalia Kwiatkowska oraz Julia Czarniak z Transgranicznego Centrum Wolontariatu.

Kongres ten to część międzynarodowego projektu Dialog Usystematyzowany. Jego celem było wypracowanie stu postulatów na stulecie odzyskania niepodległości. Będą one stanowiły kompleksową strategię na rzecz młodzieży.

Wypracowane postulaty dotyczyły takich tematów, jak między innymi zdrowie psychiczne, równość płci, przestrzeń wspólna i partycypacja oraz edukacja i zatrudnienie. Młodzi ludzie pracowali w grupach dzieląc się pomysłami oraz własnym doświadczeniem. Burza mózgów zaowocowała ponad stoma postulatami.

Podczas prac, Natalia brała udział w obradach grupy eksperckiej, natomiast Julia współtworzyła postulaty w grupie zajmującej się edukacją i zatrudnieniem. Dziewczętom z Cieszyna nie zabrakło inwencji twórczej i godnie reprezentowały nasze miasto, a potwierdzeniem tego jest zaproszenie ich przez organizatorów na kolejny kongres.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dziwna sprawa, dialog w naszych czasach staje się celem samym w sobie, a samo jego prowadzenie uznawane jest za sukces, choćby nie przynosił konkretnych owoców. To chyba taki współczesny środek na poprawienie sobie samopoczucia.
Już 2000 niejaki Mateusz wypowiedział słowa: "poznacie ich po ich owocach"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama