, sobota 18 maja 2024
Mistrzostwa na wagę życia
Zadania ratownicze możemy obserwować w różnych miejscach Cieszyna. fot: DRDodaj do Facebook

Mistrzostwa na wagę życia

DR
Do Cieszyna przyjechali ratownicy oraz pasjonaci pierwszej pomocy z całej Polski, a to oznacza, że w mieście nad Olzą właśnie rozpoczęły się I Otwarte Mistrzostwa Polski w Pierwszej Pomocy. Dzisiaj, 1 czerwca nastąpiła uroczysta inauguracja, a wraz z nią wystartowała akcja bicia rekordu Polski w najdłuższej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na płycie rynku stanęło specjalne miasteczko, pojazdy służb ratowniczych i mundurowych: karetki, pojazdy policyjne oraz strażackie, a także atrakcje dla dzieci, którym do godziny 17:00 towarzyszyć będzie wiele gier i zabaw skierowanych dla najmłodszej części odwiedzających cieszyński Rynek. Równolegle z inauguracją mistrzostw rozpoczęła się akcja bicia rekordu Polski w najdłuższej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Może w niej wziąć udział każdy odwiedzający miasteczko… o każdej porze dnia i nocy, ponieważ bicie rekordu potrwa aż do soboty - nieprzerwanie przez 30 godzin.

Punktem kulminacyjnym piątkowego wieczoru będzie organizacja symulowanego zdarzenia masowego z udziałem kilkudziesięciu osób poszkodowanych. Akcję można śledzić od godz. 21:30 na cieszyńskim Rynku. To będą największe tego typu ćwiczenia ratownicze w naszej okolicy w ciągu ostatnich kilku lat. Wezmą w niej udział zespoły ratownicze uczestniczące w mistrzostwach, a także zastępy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Śląska Cieszyńskiego.

Warto również zwrócić uwagę na zmagania drużyn ratowniczych i młodzieżowych z całej Polski. Zadania ratownicze możemy obserwować w różnych miejscach Cieszyna, m.in. na Wzgórzu Zamkowym, w parku za Kościołem św. Trójcy, w Parku Pokoju i okolicy I Liceum im. A. Osuchowskiego, w rejonie Lasku Miejskiego, nad Olzą, na terenie dworca kolejowego, w okolicach Galerii Stela, czy na ulicy Głębokiej.

Co ważne, oprócz tego że obserwujemy działania uczestników mistrzostw, sami możemy szkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy, dotyczy to zarówno osób dorosłych jak i dzieci. W tym celu warto odwiedzić miasteczko ulokowane na cieszyńskim Rynku, gdzie wskazówek udzieli nam grupa Śląskich Joannitów.

I Otwarte Mistrzostwa Polski w Pierwszej Pomocy potrwają do 3 czerwca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama