, wtorek 6 czerwca 2023
Miasto Cieszyn podpisało porozumienie z Tauron Ciepło
Burmistrzyni Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu Tauron Ciepło, podpisują porozumienie zapewniające dostawy ciepła w nadchodzącym sezonie grzewczym. fot: MMDodaj do Facebook

Miasto Cieszyn podpisało porozumienie z Tauron Ciepło

MM
We wtorkowy poranek (2 sierpnia) Miasto Cieszyn podpisało porozumienie ze spółką Tauron Ciepło dotyczące zabezpieczenia dostaw ciepła w zbliżającym się okresie grzewczym. Nie są znane szczegóły zawartego porozumienia, choć już wiadomo, że Energetyka Cieszyńska, która znalazła się w ogromnych problemach, na jego mocy może zostać włączona w struktury Grupy Tauron.

Problemami Energetyki Cieszyńskiej mieszkańcy miasta żyją od kilku tygodni. Gdy w czerwcu opinia publiczna poznała fatalne wyniki finansowe spółki za zeszły rok oraz złe perspektywy na nadchodzące miesiące, stało się jasne, że widmo postawienia jej w stan upadłości zaczęło się rysować coraz wyraźniej.

We wtorek 2 sierpnia tuż przed rozpoczęciem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej problemom Energetyki Cieszyńskiej, której miasto jest współudziałowcem, jego burmistrzyni podpisała porozumienie z Tauron Ciepło sp. z o.o. - Porozumienie zapewnia dostawy ciepła na najbliższy, jak i na kolejne sezony grzewcze - mówi Gabriela Staszkiewicz. Na samorządzie spoczywa obowiązek zapewnienia dostaw ciepła, stąd w ostatnich tygodniach zarówno mieszkańcy, jak i samorządowcy zastanawiali się nad scenariuszami na najbliższą przyszłość. Największym zagrożeniem dla ciągłości dostaw byłoby ogłoszenie upadłości spółki.

- Kluczowym zadaniem zawartego dziś porozumienia z cieszyńskim samorządem jest zabezpieczenie dostaw paliwa węglowego do Energetyki Cieszyńskiej, co uwarunkowane jest przygotowaniem oraz wdrożeniem działań w celu przywrócenia płynności finansowej tej spółki - zadeklarował Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu Tauron Ciepło. - W pierwszej kolejności przeprowadzimy badanie due dilligence, które pozwoli poznać rzeczywistą kondycję finansową spółki i w dalszym kroku podjąć skuteczne działania w celu zapewnienia ciągłości dostaw ciepła w Cieszynie - wyjaśniał prezes spółki. Dodaje także, Tauron Ciepło jest zainteresowany przejęciem spółki Energetyka Cieszyńska. O tym, czy Tauron Ciepło przejmie EC, będą musieli m.in. zdecydować radni.

Temat zawartego porozumienia EC zdominował wtorkową sesję rady miasta. Zarówno radni, jak i mieszkańcy nie poznali jednak żadnych szczegółów. - Radni poznają je w najbliższym czasie - przekonywała Gabriela Staszkiewicz. - Dziś najważniejszą informacją jest to, że ciepło zostanie dostarczone do domów, a podwyżek cen w tym roku nie będzie - dodawała.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama