, czwartek 29 września 2022
Dzięgielów: Zebrano ponad 87 tys. zł
Błyskawicznie zorganizowana została pomoc, zapewniająca rodzinie niezbędne rzeczy i dach nad głową. fot: goleszow.plDodaj do Facebook

Dzięgielów: Zebrano ponad 87 tys. zł

KT
Trzy tygodnie temu, 1 stycznia w Dzięgielowie w gminie Goleszów nad ranem doszło do pożaru domu. Mieszkająca tam rodzina straciła cały swój dobytek. Błyskawicznie zorganizowana została pomoc, zapewniająca rodzinie niezbędne rzeczy i dach nad głową.

Ta najważniejsza pomoc przyszła ze strony krewnych, którzy zaoferowali im schronienie, a także ze strony sąsiadów którzy przynieśli niezbędne rzeczy. Niedługo później została zorganizowana internetowa zbiórka pieniędzy za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Kwota szybko rosła, a dzisiaj (23.01) na stronie widnieje liczba 87 270 tys. zł. Zbiórkę wsparło aż 1 487 osób, z kolei 4 821 internautów udostępniło ją na portalu społecznościowym. Najwyższe kwoty sięgały nawet 1 500 tys. zł, a nawet te najniższe dały w sumie ogromną kwotę. Nadal jednak można wesprzeć rodzinę z Dziegielowa. Cel jaki wcześniej założono do zakończenia zbiórki to 100 tys. zł. Jest to oczywiście kwota szacunkowa, która ma pomóc w odbudowaniu domu. Zainteresowani mogą wpłacać pieniądze TUTAJ.

Nie zabrakło również pomocy ze strony Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa, OSP, Szkoły Podstawowej i KGW Dzięgielów, którzy zorganizowali własną zbiórkę, zrzekając się prowizji z tytułu prowadzenia akcji. Nie wiadomo jeszcze jaka kwota została zebrana, ale nadal można wpłacić pieniądze, dokonując przelewu na rachunek Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa, ul. Lipowa 2, 43-445 Dzięgielów, 70 8113 0007 2001 0019 3829 0004 z dopiskiem POŻAR.

To przykłady kolejnych akcji i zbiórek, które umożliwiają powrót do normalności ludziom doświadczonym osobistą tragedią.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama