, czwartek 6 października 2022
Coroczny Dzień Miodu w Dzięgielowie
Pszczoły w pasiece “mieszkają” w ulach o niebanalnej konstrukcji, bo są to niewielkie góralskie domki, mały ratusz, młyn i mały kościółek. fot: FJDDodaj do Facebook

Coroczny Dzień Miodu w Dzięgielowie

FJD
W sobotnie popołudnie 28 lipca w “Pszczelim Miasteczku” u pana Jana Gajdacza jak co roku spotkali się koneserzy miodu oraz miłośnicy pszczół.

Tereny po byłej cementowni w Goleszowie, a w szczególności nieczynne już kamieniołomy zainspirowały Jana Gajdacza w roku 1970, do urządzenia w tym urokliwym miejscu pszczelej pasieki. Jak co roku w ten „Dzień Miodu” pasieka pana Jana została udostępniona wszystkim, którzy chcieli zobaczyć jego pszczele miasteczko, oraz uraczyć swoje podniebienia miodowym napitkiem i smacznym różnorodnym jadłem. Pszczoły w pasiece “mieszkają” w ulach o niebanalnej konstrukcji, bo są to niewielkie góralskie domki, mały ratusz, młyn i mały kościółek. Pszczele Miasteczko znajduje się w pobliżu przejścia granicznego w Lesznej Górnej i droga do niego jest czytelnie oznaczona, co sprawia, że dotarcie do niego nie nastręcza żadnych trudności. Przy okazji tego święta pszczelarzy, prezes Związku Pszczelarzy w Dzięgielowie pan Stanisław Procner odznaczył zasłużonych członków szeregiem trofeów w postaci oznak, dyplomów i legitymacji. Na spotkanie przybyli także goście z Czech i Słowacji, a także turyści i wczasowicze przebywający na urlopie w Ustroniu. Pogoda także nie sprawiła żadnych niespodzianek i dlatego wszyscy przybyli goście bawili się wesoło do późnego popołudnia, deklarując organizatorom i panu Janowi, że za rok przyjadą znowu na następne spotkanie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama