, czwartek 18 kwietnia 2024
Cieszyńska Młynówka po remontach
Na działania wydano ponad 100 tys. zł. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyńska Młynówka po remontach

KT
Zakończyły się prace remontowe przy cieszyńskiej Młynówce prowadzone przez Spółkę Wodną. Na działania wydano ponad 100 tys. zł.

Generalny remont przeszła śluza spustowa Młynówki do rzeki Olzy na Al. Piastowskiej oraz ul. Przykopa. Dokonano napraw murarskich, napraw ślusarskich zastawki, odnowiono elementy napędowe. Naprawa objęła również fragmenty kamiennych umocnień brzegowych.

Ponadto, przeprowadzono remont umocnień brzegowych i odmulenie koryta Młynówki na odcinku pomiędzy śluzą wpustową na rzece Puńcówce a kładką przy kąpielisku miejskim. Remont objął odbudowę umocnień brzegowych Młynówki, częściowe odmulenie koryta, profilowanie brzegów, wykonanie umocnienia brzegu w rejonie wlotu kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie koryta z zanieczyszczeń.

- Zakres wykonanych prac pozwoli na wstrzymanie dalszej destrukcji ważnych dla funkcjonowania Młynówki urządzeń regulujących przepływ. Zapobiegnie destrukcji przyległych terenów - np. Budynek „Juwenii”, teren kąpieliska miejskiego. Ograniczono zagrożenia powodziowe poprzez umożliwianie właściwego sterowania przepływem wody w korycie Młynówki. Nie bez znaczenia jest także podniesienie estetyki Młynówki Cieszyńskiej jako ważnego elementu krajobrazu miasta Cieszyna o dużym znaczeniu przyrodniczym i kulturowym i turystycznym. Mam na myśli ulicę Przykopa – tzw. „Cieszyńska Wenecja” i Aleję Piastowską, gdzie miała miejsce przebudowywana w ramach transgranicznego projektu „Open Air Museum” i dofinansowanego ze środków UE, realizowanego przez gminę Cieszyn – komentuje Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama