, poniedziałek 15 lipca 2024
Akcja „Sprzątanie Świata” w Zakładzie Karnym w Cieszynie
W Zakładzie Karnym w Cieszynie prowadzony jest program readaptacji społecznej „Zmiana przez ekologię – segregacja odpadów” fot: arch. ZK CieszynDodaj do Facebook

Akcja „Sprzątanie Świata” w Zakładzie Karnym w Cieszynie

mat.pras.
Dzięki inicjatywie funkcjonariuszy Służby Więziennej, osadzeni Zakładu Karnego w Cieszynie mieli możliwość po raz kolejny uczestniczyć w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

Od wielu lat cieszyńska jednostka penitencjarna współpracuje z Miejskim Zarządem Dróg w Cieszynie pod względem kierowania do pracy zewnętrznej skazanych, aby porządkowali zaniedbane i najbardziej zaśmiecone tereny gminy Cieszyn. W tym roku osadzeni wykonali prace porządkowe okolic wzgórza „Cieślarówka”.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”, czyli zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, jako czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie.

W Zakładzie Karnym w Cieszynie prowadzony jest program readaptacji społecznej „Zmiana przez ekologię – segregacja odpadów”. Cele programu idealnie wpisują się w hasło tegorocznej akcji, czyli budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poprzez wyuczenie nawyków zachowań proekologicznych np. zbiórki zużytych baterii i makulatury, zbiórki nakrętek z butelek PET przekazywanych później na cele charytatywne. W ramach programu dla osadzonych organizowane są zajęcia propagujące selektywną zbiórkę odpadów. Ponadto w ramach prowadzonych oddziaływań skazani przygotowali specjalne plakaty promujące ekologię.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama