, środa 1 luty 2023
27. Finał WOŚP na Śląsku Cieszyńskim
Już 13 stycznia w niedzielę, odbędzie się kolejna akcja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. fot: FJDDodaj do Facebook

27. Finał WOŚP na Śląsku Cieszyńskim

SL
WOŚP jest jedną z najpopularniejszych akcji charytatywnych. Mnóstwo osób w całej Polsce wspiera wolontariuszy spacerujących z puszkami, a wieczorem dołącza się do wspólnej zabawy i koncertowania. W tym roku WOŚP zbiera fundusze na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych. W naszym regionie WOŚP zagra Cieszynie, Wiśle, Ustroniu oraz Skoczowie.

Już 13 stycznia w niedzielę, odbędzie się kolejna akcja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to już 27. edycja. Na Śląsku Cieszyńskim odbędą się koncerty, konkursy, licytacje. Nie zabraknie innych atrakcji.

Finał w Cieszynie odbywać się będzie w kilku lokalizacjach, jednak główny sztab działać będzie przy Zamku Cieszyn. Właśnie tam zorganizowany zostanie pokaz Latarni Magicznej, różnorodne warsztaty artystyczne oraz wystawa prac, które zostały wykonane przez studentów Instytutu Sztuki. W holu Zamku postawiona zostanie foto budka, a na placu przed Zamkiem przez cały dzień będzie tworzone ogromne serce z plastikowych butelek, które układać i ozdabiać będą dzieci.

Na hali sportowej UŚ zobaczyć będzie można amatorski turniej siatkówki, w Liceum im. Kopernika pokaz Krav Magi, a następnie rozgrywki wielbicieli tenisa stołowego.

Na rynku cieszyńskim ze wsparciem strażaków z OSP oraz PCK, powstanie miasteczko z możliwością oddania krwi oraz nauczenia się pierwszej pomocy. Nie zabraknie także tradycyjnej już kąpieli morsów oraz przepysznej kiełbasy z grilla, grochówki i bigosu z kawą lub herbatą. Będzie można także zjeść kołacza i inne ciasta. Natomiast na scenie, która pojawi się na rynku, przeprowadzona zostanie licytacja przedmiotów. O godz. 20 instalacja Latarni Magicznej zostanie przetransportowana na rynek cieszyński i podświetlona. W Browarze Zamkowym będzie można usłyszeć muzykę na żywo, a nad Olzą, na trasie Parkrun’u wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą”.

Z kolei, w Skoczowie odbędzie się 8. edycja MOTO WOŚP. W Skoczowie również będzie można posłuchać koncertów na żywo, wziąć udział w licytacjach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z oryginalnymi pojazdami.

W Wiśle finał odbędzie się na Placu B. Hoffa. Wolontariusze z puszkami pojawią się już o godz. 8 rano, a o godz. 15 koncert rozpoczną zespoły: Strange, Reflection, Dagmary Pyzik, The Kroach, Misiasty oraz Lazy Leg. O godz. 20 zostanie zapalone światełko, które wypuszczone zostanie do nieba.

Orkiestra WOŚP zagra również na rynku w Ustroniu, gdzie będzie możliwość wzięcia udziału w licytacji i koncertach - od godz. 14.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagości również w mniejszych miejscowościach, takich jak Kończyce Wielkie, gdzie o godz. 15 w Szkole Podstawowej odbędzie się koncert „Dzieci dzieciom”.

Cały dochód z 27. finału zostanie przekazany do Fundacji WOŚP.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Antykościelna tuba propagandowa Trzeciej RP jak co roku ustawi dzieci w niedzielę ze skarbonkami przed katolickimi kościołami.

Krótkie sprostowanie: to nie Latarnia Magiczna zostanie przetransportowana na Rynek, tylko ogromne serce z butelek plastikowych, które zostaną ozdobione przez dzieci i dorosłych na Zamku ;)

przed wyborami to nawet pisowski hejt na Owsiaka ucichł

W Pruchnej też jest impreza- licytacja gadżetów, występy, muzyka, ciasta, gry i zabawy, kiermasz książki używanej oraz zbiórka w całej gminie prowadzona przez 55 ochotników. Trzymam kciuki za wyniki.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama