, piątek 23 luty 2024
 Rodzinny Dzień Dziecka w Domu Matki i Dziecka
- Upominki są piękne, a nasze dzieci szczęśliwe - dziękują mieszkające w ośrodku mamy. Dodaj do Facebook

Rodzinny Dzień Dziecka w Domu Matki i Dziecka

Tekst i zdjęcia: AGNIESZKA KACZMARCZYK
 Rodzinny Dzień Dziecka w Domu Matki i Dziecka

Dla dzieci przygotowano liczne zabawy i niespodzianki. O ich dobry humor zadbał klaun.


 Rodzinny Dzień Dziecka w Domu Matki i Dziecka

Rodzinny Dzień Dziecka dostarczył dzieciom wiele radości.

Ich codzienność daleka jest od ideału, zmagają się z trudną sytuacją życiową. Rodzinny Dzień Dziecka, który zorganizowali pracownicy i mieszkańcy Domu Matki i Dziecka \"Słonecznik\" w Cieszynie był okazją do spotkania się w miłym towarzystwie. O prezenty, zarówno dla mam jak i dzieci, zadbało Stowarzyszenie Wspierające Rozwój i Funkcjonowanie Rodziny Vesta z Pierśćca.
- W ramach kontynuacji akcji "Korale dla mamy" gościliśmy mamy w progach Domu Matki i Dziecka i przekazaliśmy upominki, które stanowią o tym, że każda mama jest ważna,
a dzieci są w naszym życiu największym skarbem. Cele naszego stowarzyszenia - wspieranie rozwoju i funkcjonowania rodziny - nierozerwalnie łączą się z celami tego ośrodka - przyznaje Agnieszka Kubaczka ze stowarzyszenia Vesta.

Dom Matki i Dziecka nie mógłby funkcjonować bez wsparcia osób, którym los samotnych mam nie jest obojętny. - Wszystko odbywa się tu dzięki dobrym ludziom, o wielkich sercach - zauważa Joanna Rygiel, pracownik ośrodka. - Jesteśmy organizacją pozarządową, dlatego dzięki sponsorom i dobroczyńcom, możemy spotkać się tu dzisiaj. Zaprosiliśmy do nas mamy z dziećmi, które opuściły już nasz dom, sąsiadów, przyjaciół. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, zabaw, a to wszystko dla dzieci, które nie mają tego na co dzień. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pomyśleli o nas również członkowie stowarzyszenia Vesta - dodaje.

Założony w 2006 roku Dom Matki i Dziecka prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem". Mieszkają w nim kobiety w ciąży oraz mamy samotnie wychowujące swoje dzieci. Obecnie mieszka tu pięć mam i sześcioro dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Mieszkańcy tworzą wspólnotę, w ramach której gospodarują zasobami finansowymi, wspólnie podejmują decyzje, rozwiązują problemy, dbają o porządek i ciepłą rodzinną atmosferę. Kierownikiem Domu Matki i Dziecka jest Anna Wąsik, która wraz z pracownikami socjalnymi, kuratorem rodzinnym, rehabilitantkami, dietetykiem, pedagogiem, położną, lekarzem i dziewięcioma wolontariuszami czuwa nad realizacją celów, które obrała sobie placówka.

- Chcemy, aby mamy, które tu mieszkają nauczyły się samodzielności i nawiązały nowe relacje, które będą oparte na wzajemnym szacunku, miłości i zaufaniu. Naszym zadaniem jest również wzmacnianie więzi pomiędzy matką a dzieckiem - mówi Joanna Rygiel.

Rodzinny Dzień Dziecka był ważnym wydarzeniem w kalendarzu Domu. - Upominki są piękne, a nasze dzieci szczęśliwe - dziękują mieszkające w ośrodku mamy.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

czy to na prawdę AZ TAKIE ISTOTNE KTO FINANSUJE??? można się domyśleć kto pyta. mało sympatyczne. ten artykuł to nie miejsce żeby w takich szczegółach mówić o finansowaniu, itp.

BYŁ TO JEDEN Z SZCZĘŚLIWYCH DNI DLA DZIECI.DZIĘKUJE JAK I MIESZKANKOM TAK I PANI JOASI ZA CHWILE USMIECHU NA TWARZACH DZIECI.

Cieszyn finansuje ok. polowy kosztow.

Ani słowa skąd była , i dalej jest, kasa na działanie domu. A przecież to Cieszyn finansuje...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama