, niedziela 14 sierpnia 2022
Zebrzydowice przeprowadzą kontrolę sieci wodno-kanalizacyjnej
Ilość dopływających do oczyszczalni ścieków szybko wzrasta szczególnie w trakcie roztopów i opadów. fot: sxc.huDodaj do Facebook

Zebrzydowice przeprowadzą kontrolę sieci wodno-kanalizacyjnej

JM
Pracownicy Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach zauważyli, że w gminie nasiliło się zjawisko odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej, dlatego zapowiadają kontrole.

Ilość dopływających do oczyszczalni ścieków szybko wzrasta szczególnie w trakcie roztopów i opadów. Ma to negatywny wpływ na prawidłową pracę urządzeń, powoduje trudności eksploatacyjne, a co za tym idzie wzrost kosztów oczyszczania ścieków.

W związku z tym, że zjawisko odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej jest coraz większym problemem w gminie Zebrzydowice, pracownicy Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zapowiadają kontrole. W ich trakcie mają sprawdzać prawidłowość korzystania z urządzeń wodno-kanalizacyjnych.

- Apelujemy do wszystkich, którzy są "na bakier" z przepisami o likwidację nielegalnych podłączeń i nie czekanie na kontrolę - czytamy w wydanym komunikacie.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

I bardzo dobrze że tak zrobią :D

Słuszną linię ma nasza wladza. Posłowie już kombinują taką ustawę w sejmie - ma to być podatek powszechny. Zapłacą wszyscy najpóźniej od 2014 r. za deszczówkę, która spływa z naszych dachów do gminnej kanalizacji. Wprowadzenie nowego podatku będzie korzystne dla gminy, mniej dla podatników. Po wiekopomnej ustawie śmieciowej będzie to kolejny sukces fiskusa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama