, poniedziałek 26 luty 2024
Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy
Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy

ART. SPONSOROWANY
Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy to jedna z najważniejszych decyzji, gdy mowa o sprzęcie do kuchni. To zwykle urządzenia, które mogą posłużyć wiele lat - warto więc ten zakup dokładnie przemyśleć. Jeśli chcemy łatwo przygotować ulubioną kawę, niezależnie od tego czy chętniej pijemy ją z mlekiem czy bez, dobrze zdecydować się na ekspres ciśnieniowy. Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji od sprawdzonych producentów. Jedną z wartych uwagi marek jest Siemens. Pora sprawdzić, na który model postawić, by cieszyć się ulubioną kawą każdego ranka!

Jak wybrać ekspres ciśnieniowy?

Dobrze zacząć od tego, że mówiąc „ekspres ciśnieniowy” możemy mieć na myśli różnego rodzaju sprzęty. W tym artykule skupimy się na ekspresach ciśnieniowych automatycznych, które wymagają niewielkiej ingerencji użytkownika przy zaparzaniu kawy. Napoje możemy przygotować z kawy ziarnistej i mielonej. Urządzenia tego typu nie wyczerpują jednak kategorii. Musimy do niej zaliczyć również ekspresy kolbowe. Aby przygotować w nich ulubioną kawę, najpierw musimy zmielić ziarna w oddzielnym młynku do kawy. Mamy większy wpływ na smak napoju - bo każdy etap jego przygotowania wymaga naszego większego zaangażowania. Do ekspresów ciśnieniowych można zaliczyć również sprzęt na kapsułki. To proste w obsłudze, niedrogie urządzenia, które sprawdzą się w małej kuchni. Trzeba jednak mieć świadomość, że koszt kawy w kapsułce jest o wiele wyższy niż takiej przygotowanej z ziaren. Można więc odnieść wrażenie, że ekspres ciśnieniowy automatyczny będzie inwestycją, która niedługo się zwróci - zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy prawdziwymi kawoszami.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu? Skupiając się na urządzeniach ciśnieniowych automatycznych, powinniśmy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

 • moc;

 • ciśnienie;

 • rodzaj przygotowywanych kaw;

 • system spieniania mleka;

 • system personalizacji kawy i zapamiętywania ustawień;

 • wygodę obsługi ekspresu;

 • łatwą konserwację;

 • hałas generowany w trakcie pracy;

 • design pasujący do wnętrza.

To wszystko elementy, których nie warto pomijać w porównywaniu poszczególnych modeli, jeśli zależy nam na wyborze jak najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb ekspresu.

Ekspres ciśnieniowy Siemens - polecane modele

Siemens proponuje wiele modeli ekspresów ciśnieniowych automatycznych w różnych przedziałach cenowych. Na jaki się zdecydować? To zależy głównie od budżetu, jakim dysponujemy i tego, które kawy lubimy najbardziej. Oto urządzenia warte uwagi!

 • SIEMENS TE653M11RW EQ.6 plus s300 - zbierający pozytywne opinie ekspres, który pozwoli przygotować takie napoje, jak: americano, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, latte macchiato, ristretto. Łatwe sterowanie za pomocą wyświetlacza dotykowego pomoże szybko wybrać jedną z nich! Miłośnicy kaw mlecznych będą zachwyceni funkcją oneTouch, która pozwoli przygotować napój z kremową pianką za pomocą jednego dotknięcia przycisku! Podwójny wylot kawy umożliwia przygotowanie jednocześnie dwóch filiżanek espresso i café crème - w sam raz, by dzielić się z bliskimi. Każdy, kto potrzebuje zastrzyku energii, doceni funkcję aromaDouble Shot, która pozwoli cieszyć się mocną kawą bez posmaku goryczki.

 • SIEMENS TI9573X1RW EQ 9 S 700 - model, który świetnie wpisze się w wystrój wnętrza nowoczesnej kuchni i przygotuje automatycznie takie kawy, jak: caffe latte, cappuccino, espresso, espresso macchiato, macchiato, ristretto. Znajdziemy tutaj szereg innowacyjnych technologii, które znacząco ułatwią korzystanie z urządzenia. Warto zwrócić uwagę na przykład na funkcję dualBean - czyli dwa pojemniki na kawę ziarnistą, dzięki którym można dobrać odpowiednie ziarna do swojej ulubionej kawy. Jeśli chcemy cieszyć się rozmową z kimś przy kawie, łatwo przygotujemy dwie filiżanki za pomocą oneTouch DoubleCup. Dzięki połączeniu z aplikacją Home Connect zyskamy jeszcze więcej możliwości, a ekspres stanie się naszym osobistym baristą.

 • SIEMENS TE655319RW EQ 6 s 500 - propozycja o minimalistycznym designie. Urządzenie pozwoli przygotować następujące napoje: americano, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, espresso macchiato, latte macchiato, ristretto. Znajdziemy tutaj rozwiązania znane z modeli opisanych powyżej, na przykład funkcję oneTouch czy aromeDouble Shot. Dobrze też zwrócić uwagę na IndividualCoffee System, który pozwala stworzyć aż 6 profili imiennych z ulubionymi napojami.

Ekspresy ciśnieniowe Siemens w sklepie MediaMarkt wyróżniają się pod względem innowacyjnych technologii. Warto przyjrzeć się im bliżej - będą świetną inwestycją dla każdego kawosza!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama