, wtorek 31 stycznia 2023
W powiecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Najwięcej pieniędzy zebrali wolontariusze skupieni wokół skoczowskiego sztabu, którzy w swoich puszkach zgromadzili 53 819.50 zł. fot: Barbara Karnas/szpitalslaski.plDodaj do Facebook

W powiecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

SM
Za nami 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w 8 zlokalizowanych na terenie powiatu cieszyńskiego.

Dotychczas (do godz. 17.00), udało się podliczyć zbiórkę w sztabach w Chybiu, Istebnej, Pruchnej, Skoczowie, Ustroniu, Wiśle i Zebrzydowicach. Wynika z nich, iż najwięcej pieniędzy zebrali wolontariusze skupieni wokół skoczowskiego sztabu, którzy w swoich puszkach zgromadzili 53 819.50 zł. W kwocie tej znalazły się także środki przywiezione ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie, gdzie wolontariusze WOŚP zebrali 2 272.59 zł. Drugi wynik w powiecie uzyskał sztab w Ustroniu, który na konto WOŚP wpłacił 39 537.61 zł. Ponad 27 tys. zł zebrał sztab w Pruchnej, gdzie czerwone serduszka rozdawało 50 wolontariuszy WOŚP. Ponad 20 tys. zł zebrano w Wiśle (22 358 zł) oraz gminie Zebrzydowice (21 074.00 zł). Podczas 24. finału WOŚP wolontariusze pojawili się także w gminach: Istebna, gdzie uzyskano wynik 17 124.17 zł oraz Chybie, gdzie do puszek trafiło 15 395.33 zł.

[Aktualizacja z dnia 12 stycznia]

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kończycach Wielkich podał wynik swojej zbiórki. Wolontariuszom kwestującym na terenie całej gminie Hażlach udało się zebrać 8460.00 zł. W sumie sztaby WOŚP zlokalizowane na terenie powiatu cieszyńskiego zebrały kwotę ponad 187 644.00 zł oraz złotą biżuterię i trochę gotówki w obcej walucie (m.in. euro i czeskie korony).

W ciągu poprzednich 23 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 650 mln zł. Z wsparcia fundacji Jurka Owsiaka korzysta m.in. Szpital Śląski w Cieszynie, który w przeciągu ostatnich 20 lat otrzymał od Wielkiej Orkiestry dary o wartości 1,24 mln zł. Trafiły one na oddział neonatologiczny, oddział geriatryczny i Szpitalny Oddział Ratunkowy. Były to m.in.: inkubatory, kardiomonitory, stanowisko resuscytacyjne, lampa do fototerapii, podnośnik pneumatyczny do transportu osób niepełnosprawnych, łóżka wielofunkcyjne, materace przeciwodleżynowe, pompy infuzyjne, usg, zestaw do trudnej intubacji, skaner naczyń krwionośnych oraz wielofunkcyjny wózek do przewożenia chorych.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Naród zagłosował przeciwko chorym piętom i innym patologiom wrzucając do puszek WOŚP.
Teraz patologie mogą sie tylko pałować.

brak Cieszyna,smutny i dotkliwy...
ps opinia FD prymitywna i kłamliwa

24 lata razy 200 tysiecy zlotych, które co roku daje powiat na WOSP, to prawie 5 mln złotych. Szpital cieszyński dostał sprzęt za 1/4 tej sumy. Reszta poszła do firm Jurka Owsiaka i na woodstockowych narkomanów.

Zorganizuj durniu taką zbiórkę ,zobaczymy czy zbierzesz choć 100 zł. Do tego trzeba mieć twarz a nie
hejtowy ryj dla którego każda to naciąganie i wyzyskiwanie. Zakładam ,że Ty nigdy nie dałeś grosza
potrzebującym. Znamy takich jak Ty , dużo krytyki ,żadnej pracy. Pewnie jesteś prawdziwym patriotą i katolem
spod sławetnego Piętociemnogrodu. Nawet muzułmanie mają obowiązek religijny się dzielić.

O to powiat od początku trwania orkiestry tak aktywnie się w nią włączył. Nie wiedziałem...

Panie FD jesli to sie okaze prawda juz nie pozwole córce kwestowac.

Głupi czy tylko udajesz?

a ten Piętowiec swoje

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama