, wtorek 27 luty 2024
W Czechach pojawią się komunikaty kolejowe po polsku
Komunikaty o odjazdach i przyjazdach pociągów w języku polskim pojawią się na stacjach, na których od kilku lat widnieją dwujęzyczne tablice z nazwami przystanków.  fot: ARC MMDodaj do Facebook

W Czechach pojawią się komunikaty kolejowe po polsku

ŁP
Najpóźniej pod końca września br., na 14 stacjach kolejowych w Czechach będzie można usłyszeć komunikaty kolejowe w języku polskim. Zdecydowała o tym rządowa rada ds. mniejszości narodowych, która wnioskowała o to już w ubiegłym roku.

Komunikaty o odjazdach i przyjazdach pociągów w języku polskim pojawią się na stacjach, na których od kilku lat widnieją dwujęzyczne tablice z nazwami przystanków. Chodzi więc m.in. o stację w Czeskim Cieszynie, Trzyńcu, Piotrowicach koło Karwiny, Mostach koło Jabłkonkowa, Gródku, Bystrzycy oraz Wędryni.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama