, wtorek 25 czerwca 2024
Uwaga! Zmienia się system wybierania numerów na policję
Od poniedziałku zmieniły się numery telefonów do Komend Policji w całym kraju.  fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Uwaga! Zmienia się system wybierania numerów na policję

red.mat.pras
Od poniedziałku zmieniły się numery telefonów do Komend Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne.

Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji - czytamy na policja.pl.

Co to oznacza w praktyce?

Jeśli zakładano, że w związku ujednoliceniem będzie się łatwiej w numerach telefonów połapać, to mamy złą wiadomość – nie będzie. Zamiast kierunkowego danego miasta czy regionu, trzeba będzie przed numerem do danego komisariatu najpierw wybrać wyróżnik MSWiA, czyli liczbę 47, a potem dodać do niego odpowiedni numer resortowy sieci publicznej. Dla śląska to nr. 85.

By dodzwonić się np. na Komendę Powiatową Policji w Cieszynie należy wybrać nr: 47 85 16 200.

Ponieważ skala zmian jest duża, a nowe zasady nie należą dla najprostszych, policja daje nam 6 miesięcy na przyzwyczajenie się do nich. Przez ten czas będą działać oba numery telefonów – stary z kierunkowym i nowy z wyróżnikami i sieciami.

Co ważne ogólnopolskie numery alarmowe – 112 i policyjne 997 pozostają bez zmian. Warto jednak pamiętać, że pod nie powinniśmy sięgać tylko w wypadku spraw pilnych.

Numery do komisariatów w Powiecie Cieszyńskim:

- KPP Cieszyn 47 85 16 200
- KP Skoczów 47 85 63 614
- KP Strumień 47 85 63 914
- KP Ustroń 47 85 63 814
- KP Wisła 47 85 49 714
- KP Zebrzydowice 47 85 83 934

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama