, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Udało się! PSONI Cieszyn ma nowego busa!
Koszt nowego autobusu przystosowanego do przewozu 11 osób z niepełnosprawnościami (w tym 3 miejsca na wózki) wynosił ok. 189 tysięcy złotych. fot: facebook.com/psoni.cieszynDodaj do Facebook

Udało się! PSONI Cieszyn ma nowego busa!

REDAKCJA
Udało się! PSONI Cieszyn ma nowego busa!

fot. facebook.com/psoni.cieszyn


Udało się! PSONI Cieszyn ma nowego busa!

fot. facebook.com/psoni.cieszyn

- Jest! udało się! Nasz wymarzony autobus przy wsparciu z funduszy PFRON jest już z nami. To dzięki Wam nasz cel został osiągnięty - poinformowało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie, które przez prowadziło zbiórkę umożliwiającą opłacenie wkładu własnego na zakup nowego busa, który pozwoli dzieciom, młodzieży oraz dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną dotrzeć do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Bażanowicach.

Dotychczas w zasobach stowarzyszenia były trzy pojazdy, z których dwa to bardzo stare i wyeksploatowane samochody, które z powodu dużej awaryjności – a co za tym idzie ogromnych kosztów utrzymania – wymagały wymiany. Zaplanowano więc zakup nowego busa ze środków PFRON, do czego konieczne było jednak uzbieranie środków na wkład własny.

Koszt nowego autobusu przystosowanego do przewozu 11 osób z niepełnosprawnościami (w tym 3 miejsca na wózki) wynosił ok. 189 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze środków PFRON to 104 tysiące, pozostała część kwoty to wspomniany wcześniej wkład własny stowarzyszenia. Zbiórka środków prowadzona była z wykorzystaniem m.in. internetowej zbiórki, o której pisaliśmy tutaj.

- Teraz jeszcze tylko wszystkie formalności i "pomarańczka" rusza z naszymi wychowankami i uczniami w drogę. To dzięki Wam nasz cel został osiągnięty. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas podczas zbiorki - informuje Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama