, sobota 18 maja 2024
Uczniowie w obronie medyków
Uczniowie jednej z cieszyńskich szkół stają w ich obronie odważnie prezentując zdjęcia z hasłami poparcia. fot: ASP CieszynDodaj do Facebook

Uczniowie w obronie medyków

red.mat.pras.
Uczniowie w obronie medyków


Uczniowie w obronie medyków


Uczniowie w obronie medyków


Uczniowie w obronie medyków

Liściki z obraźliwymi słowami, hasła pełne nienawiści, a nawet…...zdewastowane samochody i inne mniej lub bardziej otwarte formy agresji. Jednym słowem - hejt. Hejt wobec lekarek/lekarzy, pielęgniarek/pielęgniarzy, salowych i całej służby medycznej i niemedycznej, zaangażowanej w ratowanie ludzi w obecnej sytuacji. Uczniowie jednej z cieszyńskich szkół stają w ich obronie odważnie prezentując zdjęcia z hasłami poparcia.

- Nie zgadzamy się na takie postawy! I otwarcie mówimy im NIE! Jesteśmy małą szkolną społecznością, która, śmiało można powiedzieć, w obliczu dramatycznej sytuacji w naszym kraju oraz globalnie, stanęła na wysokości zadania. Zatroszczyliśmy się przede wszystkim o wzajemne relacje i emocje, których doświadczamy w tym trudnym czasie. Nasi nauczyciele regularnie rozmawiają z dziećmi o aktualnej sytuacji w kraju, kształtując u dzieci świadomość obywatelską, postawy empatii, zrozumienie mechanizmów społecznych. Gdy tylko zaobserwowaliśmy niebezpieczny trend, jakim jest agresja wobec dzielnych medyków, w naszych głowach zrodził się pomysł na pokazanie światu, że my się na to nie zgadzamy! Od dwóch tygodni rozmawiamy o tym z dziećmi podczas naszych zajęć online i stąd zrodził się pomysł sfotografowania się z hasłami potępiającymi hejt i wspierającymi
medyków
– mówi Karolina Czech wiecdyrektor Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie.

Tak rozumiemy szkołę - jako miejsce rozwoju i kształtowania postaw humanitarnych - empatii, wrażliwości społecznej, wyrozumiałości, akceptacji inności. I tego się uczymy od siebie nawzajem - uczniowie od nauczycieli i nauczyciele od dzieci- podkreśla Zespół ASP.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama