, piątek 23 luty 2024
Trajką dookoła Polski
Łukasz Wiliński z Katowic przez cały lipiec będzie podróżować wzdłuż polskich granic na trójkołowym rowerze. fot: zrzutka.plDodaj do Facebook

Trajką dookoła Polski

MM
Łukasz Wiliński przez miesiąc pokona 2800 kilometrów na trójkołowym rowerze. Objedzie nim całą Polskę wzdłuż jej granic. Zarówno start, jak i finisz wyprawy zaplanował w Cieszynie.

Pochodzący z Katowic Łukasz Wiliński cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Choć rowerzystą jest od lat czternastu, to jednak nowoczesną trajką, czyli trójkołowym rowerem, jeździ od lutego zeszłego roku. „Mimo, a może właśnie dlatego, że jestem osobą niepełnosprawną non stop stawiam sobie różne rowerowe wyzwania. W ramach SZCZYTowych urodzin, zamiast imprezować w knajpie, w minionych latach wjechałem na Równicę i górę Żar. 25 września podczas finału tych urodzinowych wjazdów, wdrapałem się na Gubałówkę” - napisał o sobie na portalu zrzutka.pl, gdzie wciąż zbiera środki niezbędne do zrealizowania swojego obecnego sportowego wyzwania, czyli miesięcznej podróży wokół polskich granic. 

Objazd Polski wzdłuż jej granic Łukasz Wiliński rozpocznie 1 lipca w Cieszynie. Każdy kolejny dzień ma szczegółowo zaplanowany. Podróż będzie się odbywać etapami, pierwszego dnia dotrze do Żywca, drugi etap wiedzie z Żywca do Zubrzycy Górnej, trzeci - do Kluszkowic. Szóstego dnia zamelduje się w Bieszczadach - w Cisnej, z kolei 12 lipca etap zakończy w Hajnówce. Całą wyprawę zaplanował tak, aby zakończyć ją ponownie w Cieszynie - oczywiście 31 lipca. W sumie planuje pokonywać dziennie ok. 100 kilometrów. Aby pozostać niezależnym w czasie trwania wyprawy, postanowił wynająć kampera, jednak sam nie jest w stanie pokryć kosztów. Łukasza Wilińskiego wciąż można wesprzeć finansowo na portalu zrzutka.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama