, wtorek 23 lipca 2024
Sytuacja na drogach po odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego
Do odwołania niedostępny dla ruchu pojazdów pozostaje skoczowski most na Wiśle.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Sytuacja na drogach po odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego

SM/KPP CIESZYN
Wczoraj Starosta Cieszyński odwołał alarm przeciwpowodziowy w powiecie cieszyńskim, lecz nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Wczoraj wieczorem dopuszczono ruch pieszych na moście przy ulicy Bielskiej oraz na kładce na ulicy Sportowej w Skoczowie. Do odwołania niedostępny dla ruchu pojazdów pozostaje skoczowski most na Wiśle. Dziś rano dopuszczono dla ruchu drogi powiatowe w Dębowcu przy ulicy Szkolnej oraz drogę relacji Pruchna - Drogomyśl.

Blisko dwie doby trwały działania przeciwpowodziowe policjantów w powiecie cieszyńskim. W tym czasie, policjanci interweniowali w związku z nieprzejezdnymi drogami, które zalała woda lub powalonymi przez silny wiatr drzewami. Wszędzie tam mundurowi kierowali ruchem lub wprowadzali objazdy, współpracowali z funkcjonariuszami straży pożarnej. - informuje Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji i dodaje: - Największą liczbę policjantów skierowano do Skoczowa na ulicę Bielską, gdzie doszło do najpoważniejszej sytuacji, na skutek zalania przez wezbrane wody kilku posesji. Do tych działań oprócz policjantów cieszyńskiego garnizonu zaangażowano kilkunastu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz 40 słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach Mundurowi między innymi zabezpieczali opuszczone domostwa ewakuowanych rodzin z zalanych terenów. Ponadto do późnych godzin wieczornych nadzorowali rejon mostu na Wiśle w Skoczowie, gdzie był zamknięty ruch dla pieszych i pojazdów.

Aktualnie prawie wszystkie drogi na terenie powiatu cieszyńskiego są przejezdne. Wczoraj wieczorem dopuszczono ruch pieszych na moście przy ulicy Bielskiej oraz na kładce na ulicy Sportowej w Skoczowie. Do odwołania niedostępny dla ruchu pojazdów pozostaje skoczowski most na Wiśle. Dziś rano dopuszczono dla ruchu drogi powiatowe w Dębowcu przy ulicy Szkolnej oraz drogę relacji Pruchna - Drogomyśl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama