, wtorek 24 maja 2022
Strumień: Brak skrzynki pocztowej i numeru porządkowego może przysporzyć kłopotów
Spora część mieszkańców Gminy Strumień nie posiada zainstalowanych skrzynek pocztowych. W takich przypadkach listonosze zostawiają korespondencję, w zależności od możliwości dostępu do posesji, np. w drzwiach mieszkania, w ogrodzeniu, rurach, rynnach i innych miejscach wskazanych przez mieszkańców.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Strumień: Brak skrzynki pocztowej i numeru porządkowego może przysporzyć kłopotów

red.mat.pras
Brak skrzynki pocztowej przed domem oraz nieoznakowana numerem porządkowym posesja to problemy, które mogą zaważyć nawet na naszym życiu. Stanowią bowiem duże utrudnienie dla strażaków, służby medycznej, policji oraz pocztowców. Władze Strumienia apelują o instalowanie skrzynek na listy.

Spora część mieszkańców Gminy Strumień nie posiada zainstalowanych skrzynek pocztowych. W takich przypadkach listonosze zostawiają korespondencję, w zależności od możliwości dostępu do posesji, np. w drzwiach mieszkania, w ogrodzeniu, rurach, rynnach i innych miejscach wskazanych przez mieszkańców. W razie przesyłki rejestrowanej zostawiają awizo, co jest problematyczne dla obydwu stron, a zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy to po przesyłką trzeba iść na pocztę narażając na zakażenie siebie, pracowników poczty i inne osoby.

Brak skrzynek pocztowych może być również przeszkodą w dostarczeniu darmowych maseczek przygotowywanych przez naszą Gminę. Ale problem jest także brak numeru porządkowego posesji. I nie dotyczy on tylko listonoszy, ale także pogotowia, straży pożarnej, czy policji. A pamiętać należy, że błądzenie tych służb w poszukiwaniu danej nieruchomości może czasami decydować o czyimś życiu lub uratowanym mieniu.

- Namawiamy więc mieszkańców, by wykorzystać kreatywnie czas pobytu w domu i zrobić samemu skrzynkę na pozostawianie korespondencji. Na pewno będzie niepowtarzalna, nie mówiąc już o ułatwieniu pracy listonoszom i innym służbom. Warto również pomyśleć o umieszczeniu w widocznym miejscu numeru nieruchomości – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

- Bardzo dziękuję pracownikom poczty za gotowość do pracy w tym trudnym okresie i dołożenie starań, by pozytywnie rozwiązać sytuację związaną z placówką w Strumieniu. Zmienione godziny otwarcia również mają służyć usprawnieniu jej funkcjonowania po chwilowej przerwie. Ale pamiętajmy - jeśli nie ma nagłej potrzeby, zostańmy w domu - podkreśla Burmistrz Strumienia.

Jednocześnie informujemy, że od 6 kwietnia Urząd Pocztowy w Strumieniu będzie ponownie czynny. Zmienią się natomiast godziny otwarcia:
Poniedziałek od 8:00-14:00
Wtorek 8:00 – 14:00
środa 11:00 – 17:00
czwartek 14:00 – 20:00
Piątek od 11:00 – 17:00

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama