, wtorek 5 marca 2024
Smutny koniec zimy? Nic straconego! Jest sposób by odzyskać formę przed wakacjami
Wiosna to ostatnia chwila, by zdążyć odzyskać formę przed wakacjami. Jak to zrobić? O radę pytamy Lilianę Maciejewską, założycielkę firmy Nutridieta - catering dietetyczny. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Smutny koniec zimy? Nic straconego! Jest sposób by odzyskać formę przed wakacjami

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Smutny koniec zimy? Nic straconego! Jest sposób by odzyskać formę przed wakacjami

W ramach Nutridiety posiłki przygotowywane są wyłącznie ze świeżych, zdrowych i nieprzetworzonych produktów. fot. mat. pras.


Smutny koniec zimy? Nic straconego! Jest sposób by odzyskać formę przed wakacjami

Nutridieta to zbilansowana dieta zawierająca wszystkie niezbędne składniki i powinna stanowić jedyne pożywienie w ciągu dnia. We własnym zakresie należy jedynie wypijać ok. 2 litrów niegazowanej wody. fot. mat. pras.


Smutny koniec zimy? Nic straconego! Jest sposób by odzyskać formę przed wakacjami

Produkty wykorzystywane w diecie to warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, chudy nabiał, ryby, chude mięso, zboża, nasiona, orzechy, cenne oleje roślinne. fot. mat. pras.

Zima to okres, w którym wielu z nas przybywa nieco na wadze. Wraz z wiosną przychodzi czas refleksji i zastanowienia się nad swoim zdrowiem i wyglądem. Jednak dla wielu osób przejście na dietę kojarzy się drogą przez mękę. Nie mają czasu na liczenie kalorii, przygotowywanie posiłków, dodatkowe zakupy i wyszukiwanie nowych przepisów. Każdy jednak chciałby się dobrze czuć i wspaniale wyglądać wraz z nadejściem wiosny. A dodatkowo, wiosna to ostatnia chwila, by zdążyć odzyskać formę przed wakacjami. Jak to zrobić? O radę pytamy Lilianę Maciejewską, założycielkę firmy Nutridieta - catering dietetyczny.

- Zacznijmy od zwiększenia aktywności fizycznej i zmiany sposobu odżywiania, a na pewno nasze ciało wróci do dawnej świetności. Warto zadbać o zbilansowaną dietę, czyli taką, która dostarczy naszemu organizmowi właściwych składników i odpowiedniej dawki energii. Spożywajmy dużo warzyw i owoców, by uzupełnić niedobory witamin i minerałów - podaje receptę na poprawę zdrowia i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów Liliana Maciejewska.

Największym wrogiem diet jest brak czasu, czyli ciągłe życie w biegu. - Będąc na diecie, przynajmniej na początku, trzeba poświęcić dużo czasu na wyszukiwanie przepisów, kupowanie nieznanych składników, ważenie i sumowanie kalorii. A potem przygotowanie zupełnie nowych potraw. To pochłania dużo czasu, który wolelibyśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Stąd narodził się pomysł na tzw. catering dietetyczny, czyli usługę, dzięki której otrzymujemy gotowe posiłki dietetyczne na cały dzień, dostarczane prosto do domu lub pracy. - Nie są to żadne chemicznie przetworzone substancje, tylko prawdziwe, zdrowe jedzenie - tłumaczy Maciejewska.

Nutridieta to zbilansowana dieta 1000 kcal, 1200, kcal lub 1500 kcal, odpowiednio podzielona na pięć posiłków dziennie. - Taka dieta jest kompletna, zawiera wszystkie niezbędne składniki i powinna stanowić jedyne pożywienie w ciągu dnia. We własnym zakresie należy jedynie wypijać ok. 2 litrów niegazowanej wody. Każdy posiłek zapakowany jest oddzielnie w jednorazowy pojemnik, który zapewnia odpowiednią higienę. Niektóre dania spożywa się na zimno, a niektóre należy podgrzać, np. w kuchence mikrofalowej - przedstawia szczegóły pomysłodawczyni cateringu dietetycznego.

I dodaje, iż jest on przeznaczony dla osób, które chcą się odchudzać zdrowo, naturalnie i bezpiecznie. - Posiłki przygotowywane są wyłącznie ze świeżych, zdrowych i nieprzetworzonych produktów. Są to: warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, chudy nabiał, ryby, chude mięso, zboża, nasiona, orzechy, cenne oleje roślinne - wyjaśnia Maciejewska i zaznacza, iż mając na uwadze, iż ktoś może nie lubić niektórych warzyw czy produktów, dieta dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klientów.

Jak długo powinna trwać taka dieta, by przyniosła efekty? - Pierwsze efekty widać już po kilku dniach stosowania. Długość diety zależy od wyznaczonego celu, dyscypliny, wieku, aktywności fizycznej i wielu innych czynników. Dieta jest tak skomponowana, by zapewnić zdrowe tempo chudnięcia, czyli ok. 4-5 kg na miesiąc. Gwałtowne odchudzanie jest szokiem dla organizmu, pozbawia go energii i niezbędnych składników, obniża metabolizm i zwykle kończy się efektem jo-jo - odpowiada Liliana Maciejewska.

- Często dzwonią do mnie Klienci, którzy chcą się pochwalić swoimi efektami. Sukces udaje się osiągnąć każdemu, kto wykaże choć odrobinę determinacji i silnej woli. Łatwiejszego sposobu na odchudzanie nie ma, niż smaczne, świeże i gotowe dietetyczne posiłki dostarczane wprost do naszych rąk - podsumowuje Maciejewska, zachęcając tym samym do odbudowania formy przed wakacjami.

Szczegółowe informacje na temat Nutridiety - cateringu dietetyczne znajdują się na stronie www.nutridieta.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama