, poniedziałek 15 lipca 2024
Pytania wokół konkursu na dyrektora COK "Dom Narodowy"
Radni "Niezależni" zwrócili się o udostępnienie protokołu z prac komisji konkursowej na stanowisko dyrektora COK "Dom Narodowy" oraz podania warunków przydziału mieszkania służbowego nowemu dyrektorowi, prosząc o zaznaczenie który z przepisów właściwej uchwały znalazł zastosowanie w niniejszym przypadku. fot: JMDodaj do Facebook

Pytania wokół konkursu na dyrektora COK "Dom Narodowy"

JAKUB MARCJASZ
Radni Klubu "Niezależni" w interpelacji skierowanej do burmistrza Cieszyna wyrazili swoje, jak napisali, oburzenie co do sposobu wyboru dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". - Wnioskujemy o wyjaśnienie przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej Cieszyna podejrzenia o złamanie procedury konkursowej - napisali. Właśnie opublikowano odpowiedź burmistrza.

Radni na początku zakwestionowali przebieg konkursu na stanowisko dyrektora. - Procedura konkursowa była naszym zdaniem tylko fasadą, ponieważ wybór nie oparł się na ostatecznym głosowaniu członków powołanej w tym celu komisji. W skład komisji powołano znaczące osoby reprezentujące między innymi środowiska kultury, nauki i zarządzania - napisali "Niezależni" w interpelacji skierowanej do Mieczysława Szczurka. - Niestety wybór dyrektora należał w konsekwencji tylko do Burmistrza w oderwaniu od prac komisji. Takie postępowanie Burmistrza budzi naszą dezaprobatę - podkreślili.

Nie spodobało się im również to, że nowej dyrektorce COK "Dom Narodowy" przydzielone zostało mieszkanie służbowe. - Nie wiadomo z jakich powodów - napisali. - W aktualnej sytuacji permanentnego braku wolnych lokali komunalnych w naszym mieście, przydziela się mieszkanie osobie, która naszym zdaniem przystępując do konkursu (nie w swoim miejscu zamieszkania) musiała liczyć się z zabezpieczeniem sobie mieszkania w sytuacji uzyskania stanowiska dyrektora - stwierdzili.

- Czas "obdzielania" mieszkaniami służbowego "niezbędnych" pracowników samorządowych wydawać by się mogło, że dawno minęły (chociaż w uchwale w sprawie określenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Cieszyn - dopuszcza się taką możliwość) to jednak Burmistrz taki prezent dla Pani Dyrektor przygotował - stwierdzili.

Równocześnie zwrócili się o udostępnienie protokołu z prac komisji konkursowej na stanowisko dyrektora COK "Dom Narodowy" oraz podania warunków przydziału mieszkania służbowego nowemu dyrektorowi, prosząc o zaznaczenie który z przepisów właściwej uchwały znalazł zastosowanie w niniejszym przypadku.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Cieszynie właśnie została opublikowana odpowiedź burmistrza na tę interpelację i uwagi Klubu Radnych "Niezależni".

W odpowiedzi Mieczysław Szczurek przypomniał: - Pomimo braku obowiązku przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora COK "Dom Narodowy" w Cieszynie taki konkurs został przeprowadzony. W skład Komisji Konkursowej weszli przedstawiciele kultury, nauki, zarządzania, Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, ale również Rady Miejskiej Cieszyna. Dlatego też kwestionowanie prawidłowości pracy Komisji uchybia nie tylko jej członkom, ale i także Radzie Miejskiej, której przedstawiciel zasiadał w Komisji - napisał.

Zdecydowanie odrzucił również zarzut, że wybór dyrektora należał tylko do burmistrza i nastąpił w oderwaniu od prac komisji, który uznał za niesprawiedliwy. - Jedną z dwóch kandydatur zaproponowanych przez Komisji Konkursową, która otrzymały największą, ale równocześnie taką samą ilość głosów była kandydatura p. Cecylii Gasz-Płońskiej. Zgodnie z Regulaminem Konkursu podjąłem decyzję o powołaniu p. C. Gasz-Płońskiej na Dyrektora COK "Dom Narodowy" - zauważył.

Odniósł się również do kwestii przydzielenia mieszkania służbowego. - Możliwość tę przewiduje uchwała Nr XLVI/455/01 Rady Miejskiej Cieszyna z dnia 29 listopada 2001 roku w sprawie określenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkania zasobu gminy Cieszyn - napisał Mieczysław Szczurek.

Komentarze: (31)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Rzecz w tym czyje glosy były na te dwie kandydatatury. Skoro był remis to ważne kto jak głosował. Bo jeśli burmistrz i jego podwładni glosowali na Płońska a osoby z zewnątrz na Lizonia, to chyba nie był to konkurs tylko samodzielny wybbor burmistrza. Uzgodniony zresztą z niejaka panią Ginko.

miło mi Anonimie...który pewnie jestem moim dobrym kumplem...

tak bym tego nie nazwal, ale C-n jest mały - tym bardziej dziwi ze sobie nie radzimy - to zarzut do wszystkich - tez do mnie.

jeżeli władze administracyjne, które z definicji mają służyć mieszkańcom ale tych obywateli lekceważą, to znaczy, że jest kryzys zaufania i górę bierze prywata oraz własne rachuby - zdrowa społeczność, widząc, że jest lekceważona, reaguje, protestuje, organizuje się, zbiera podpisy oraz aranżuje akcje społeczne -społeczność sfrustrowana, którą drąży wirus apatii, narzeka,odgraża się i ...nic nie robi - to mentalność niewolnika, który nie potrafi zdjąć ze swojego życia jarzma niezadowolenia...ja osobiście nie wierzę w siły obronne Cieszyniaków, które są uśpione oraz unieruchomione ograniczającymi nawykami wygodnictwa oraz minimalizmu...tak więc, nawet gdyby burmistrzem został kompletny cymbał, jedni będą czapkować, drudzy wpierać machinę jego urzędu, jakby nic się stało - tak więc upraszczając nieco, Cieszyniacy zasłużyli na swój los...

Też się zgadzam, ale słówko "gdyby" w Twoim tekście zamieniłbym na "skoro"...

Oszi - chyba pierwszy raz sie z Tobą zgadam.

takie ogólne, anonimowe nawoływanie nic nie da - nie ma społeczeństwa obywatelskiego,jedynej sensownej alternatywy dla nieudolnej władzy...więc proszę być cierpliwym i wytrwałym...i bardziej odważnym cywilnie oraz - bez inspiracji oraz inwencji, można tylko obserwować, co się dzieje...

to sie Oszi zdecyduj czy jest dobrze czy źle, bo zazwyczaj lejesz tu wazelina i nawołujesz do "szerszego i zyczliwego spojrzenia z dozą ufnosci" jakbyś to pewnie ujał.

Jeszcze tak w Cieszynie nie było. Nie ma z kim sensownie porozmawiać o przyszłości tego miasta. Degrengolada i bylejakość. Smutne. Miasto ma fajny klimat i potencjał - od lat niewykorzystany. Cieszyńska Inteligencjo - realna a nie szemrana, ludzie biznesu, organizacje społeczne - te rzeczywiście aktywne a nie marudne, krzykliwe i roszczeniowe - ruszcie się, zmieńcie coś. Bo patrzeć żal.

MIasto upada, od ponad roku jest całe rozkopane - w niektórych miejscach nawet 6 razy !!. Podstawowe potrzeby mieszkańców nie są zaspokojone, a łozy sie pieniądze na dziurę w postaci ZSiP. MOPS ma kilka siedzib, żeby "klienci" mieli blizej. Sport lezy i kwiczy. SM wszystkich tylko odenerwuje, kieruje nią facet, który wsławił się interwencją w sprawie obrazu z piwem. Skoro jest tak źle na co jeszcze czeamy ? ODWOŁAJMY BURMISTRZA ! Zlikwidujmy SM a w jej miejsce zatrudnijmy jednego faceta, który będzie jeździl na skuterku, zbieral odkurzaczem psie g...na i naklejał ostrzeżenia na nieprawidłowo zaparkowane auta a w razie czego wzywal policję i dwóch/trzech w centrum monitoringu na "goracej linii" z pogotowiem, policją i straza pozarna. Ruszmy sie w końcu - przecież to NASZE MIASTO ! ! !

No tak to już jest, że kryzys doskwiera przeważnie tym na najniższym szczeblu społecznym.......

Sprawa śmierdząca na kilometr! konkurs ustawiony od samego początku. zadyma, to się dopiero zacznie w tej sprawie, Pani Gasz niestety straci swoją ciepłą posadkę i mieszkanko, bo konkurs zostanie unieważniony...

Jeżeli komisja tylko wytypowała (2 kandydatury) a nie wybrała to nie była to komisja konkursowa tylko komisja weryfikująca, opiniująca.

Cóż, skoro nikt do tej pory się nie zdecydował to ja to powiem głośno: obecny Burmistrz to wyjątkowo niewłaściwa osoba na tym stanowisku, o czym dobitnie swiadczy ta sprawa.

Jakieś to wszystko smutne i nijakie.

Panie Wójtowicz jakiś cymbał podszywający się pod nazwisko znanego w naszym regionie dentysty, obraża
wszystkich , nie daj się Pan takim baranom obrażać i olej to Pan, co do burmistrza to nie wiem.

Pieprzyć to ja jestem Wiślak i to najwazniejsze.

Są zawiedzione środowiska, że mimo starań posada przeszła koło nosa. Teraz naciska się "przyjazne guziki", bo na bezrybiu i rak ryba.

radni powinni dostać do wglądu protokół w całego przebiegu prac komisji konkursowej, łącznie z zapisem dyskusji na temat kandydatów...
- jeżeli tego nie otrzymają, to znaczy, że burmistrz...gra im na nosie!

Co chcecie od Wójtowicza?

...może styl wyboru odstawał od właściwych standardów, ale wybrana osoba gwarantuje dobrą robotę....natomiast burmistrz kolejny raz podejmuje decyzje tak jak mu się podoba - ciekawe czy też będzie tak odważny jak przyjdzie mu ponieść konsekwencje tych decyzji, zarówno polityczne jak i prawne....oby miał dużo szczęścia
w postępowaniu burmistrza cieszyna nie widzę wizji i rozumnego planu rozwoju tego miasta niestety....a w obecnej chwili nacisk powinien być połozony przede wszystkim na Inwestycje w pozyskiwanie pracodawców dla mieszkańców gminy - jak mieszkańcy beda mieli miejsca pracy to bedzie wszystko - wzrost liczby mieszkańców, wzrost przychodów do kasy miasta, wzrost urodzeń, wzrost zadowolenia z życia w mieście - czy ktoś kto planuje w tej gminie nie może togo zrozumieć ???

Najpierw była (do nadal) nieporadność Miasta w mieszkaniówce. Potem preferowanie Zamku kosztem spraw w Mieście podstawowych, vide drogi, kanalizacja. Zamek miał walczyć z bezrobociem i to rywalizacja łeb w łeb. Bezrobocie rośnie w siłę, a Zamkowi rośnie budżet. Bingo. Mamy kulejącą finansowo EC. Jest stałe zwalnianie z podatku niektórych. W tej sytuacji mieszkanko służbowe to pryszcz. Nie pierwsza taka historia. Pamiętacie mieszkanko Radnego? A córeczki? Nikt oczywiście do Magistratu nic mieć nie może, bo jest uchwała. Jeszcze nie rozwiązano śmieciowego problemu, a już będziemy reformować oświatę cieszyńską. Pewnikiem znowu w atmosferze szumu kumotrów i miejskich plotek. O śmieciach jeszcze będzie głośno. Pan Burmistrz spoko, wyjmie kartkę papieru. Tylko na ulicach jakoś szaro. Cieszynianie jakby markotni. Tu nie idzie przejechać, tam się coś wali, gdzie indzi zsuwa. Nic to. Reformujemy. Zmieniamy. A jak nie wyjdzie, to sprzedamy. The End.

ale sranda! Tak skompromitowanego polityka na szczeblu samorządowym - może poza Poloczkiem w Wiśle - dawno nie widziałem.

Cóż to? Radnym nie spodobało się, że tym razem stołeczek nie dostał się nikomu z ich współtowarzyszy do korytka?

bingo!...:)

Radni cieszyńscy nie tylko pisać lecz do dzieła.
Może na początek manifestacja niezadowolonych na cieszyńskim Rynku.
Póki jeszcze nie jest rozkopany bo znając efekty pracy dyletantów z Ratusza wraz z nadejściem sezonu letniego roboty kanalizacyjne powinny się przenieść na Rynek. Czy ktoś chce się założyć?
Cieszyniacy obudźcie się!!!

Pierwszy raz zgadzam sie z Grobelnym.Tylko nie są potrzebne kajdanki tylko TACZKI>

Burmistrz Szczurek i radny Wójtowicz powinni zostać wyprowadzeni w kajdankach.

To, że Burmistrz Szczurek to wiadomo a za co radny Wójtowicz?

To że radny Wójtowicz jeszcze jest na wolności, świadczy o upadku państwa. Szczurek jest tylko mieczem w jego rękach.

nie mogłem się powstrzymać - rozbawiłeś mnie do łez ;-)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama