, czwartek 25 lipca 2024
Przydatne akcesoria, które warto mieć w swoim aucie
Akcesoria do auta fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Przydatne akcesoria, które warto mieć w swoim aucie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Osoby, które spędzają w samochodzie dużo czasu, szukają sposobów na to, aby podróżowanie uczynić łatwiejszym i przyjemniejszym. Pomóc mogą w tym różnego rodzaju gadżety i akcesoria. Oto przedmioty, które warto mieć pod ręką w czasie podróży samochodem.

Wideorejestrator to absolutna podstawa

Wideorejestratory to niewielkie urządzenia nazywane również kamerami samochodowymi. Tego typu sprzęty stają się coraz bardziej popularne wśród kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Zadaniem urządzenia jest nagrywanie widoku przez przednią lub tylną szybę pojazdu, w zależności od umiejscowienia sprzętu. Warto podkreślić, że kamery samochodowe mogą nagrywać samochód zarówno w czasie postoju, jak i w trasie.

Nagrania z wideorejestratorów mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku stłuczki lub wypadku. Dzięki nim bez większego problemu można ustalić sprawcę zajścia. Urządzenie może przydać się także w czasie kontroli drogowej.

Ładowarka samochodowa

Rozładowana bateria w telefonie to koszmar każdego kierowcy, zwłaszcza jeśli korzysta z telefonicznej nawigacji, aby dostać się do celu. Dlatego w aucie zawsze warto mieć pod ręką niewielkie urządzenie – ładowarkę samochodową, która pozwoli ładować telefon nawet w trakcie jazdy.

Wysokojakościowe ładowarki posiadają kilka portów, które pozwalają ładować wiele urządzeń jednocześnie, co oznacza, że każdy pasażer może utrzymać baterię w swoim telefonie na pożądanym poziomie.

Uchwyt do telefonu

W trakcie jazdy nie powinno się korzystać z telefonu komórkowego – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Łamanie tej zasady może wiązać się z surowymi konsekwencjami.

Niemniej jednak wiele osób wykorzystuje telefony jako podręczną nawigację, która ułatwia podróż do celu. Aby umieścić ekran telefonu w dogodnym miejscu na poziomie wzroku kierowcy, warto zaopatrzyć się w uchwyt do telefonu.

To niewielka konstrukcja, która stabilnie utrzymuje telefon w pożądanej pozycji. Jej zaletą jest stosunkowo niewielka cena – najprostsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Odkurzacz bezprzewodowy

Osoby, które o swój samochód dbają tak samo, jak o członków rodziny, zawsze powinny mieć pod ręką odkurzacz bezprzewodowy. Zwłaszcza osoby podróżujące z dziećmi nigdy nie są w stanie przewidzieć, kiedy może okazać się potrzebny. Przy pomocy odkurzacza bezprzewodowego można szybko i sprawnie usunąć z auta resztki jedzenia, rozsypane okruchy czy też naniesiony piasek.

Nawigacja GPS

O ile większość nowych modeli samochodów pojawiających się na rynku posiada wbudowany moduł GPS, o tyle w przypadku starszych aut nie jest to standardem. Osoby, które nie chcą tracić baterii w telefonie na potrzeby nawigacji, mogą zdecydować się na zakup osobnego urządzenia GPS. Jest to sprzęt, który nie tylko sprawnie doprowadzi kierowcę do celu, ale także wskaże mu możliwe skróty, kontrole policyjne oraz utrudnienia na drodze.

Jak widać, lista sprzętów, które zawsze warto mieć przy sobie w samochodzie, jest naprawdę długa. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się przydatne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama