, czwartek 29 września 2022
Powiat: Intensywne opady śniegu oraz silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne
IMGW-PiB Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców powiatu cieszyńskiego przez intensywnymi opadami śniegu oraz silnym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Powiat: Intensywne opady śniegu oraz silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne

REDAKCJA
Początek nowego tygodnia zapowiada się pod znakiem zmiany pogody. Po pogodnym weekendzie IMGW-PiB Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców powiatu cieszyńskiego przez intensywnymi opadami śniegu oraz silnym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne. Przed silnymi porywami wiatru ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłając alerty do mieszkańców regionu.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu cieszyńskiego obowiązuje w poniedziałek, 17 stycznia. Intensywne opady śniegu mogą występować na terenie powiatu cieszyńskiego od godz. 10:00 do godz. 22:00 i mogą powodować przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm. Z kolei ostrzeżenie przed silnym wiatrem oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi obowiązuje od godz. 10:00 do godz 19:00. W ramach wydanego przez IMGW-PiB ostrzeżenia prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, a także miejscowo pojawiające się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wspomnianym w poprzednim ostrzeżeniu wiatrem.

Mimo iż wydane ostrzeżenia wydane zostały jedynie na poniedziałek, 17 stycznia, to według prognoz zagrożeń meteorologicznych opublikowanych na stronie IMGW-PiB mogą one występować dłużej. Intensywne opady śniegu, a także silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne mogą mieszkańcom powiatu cieszyńskiego towarzyszyć także w nocy z poniedziałku na wtorek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama